| rapp2020 a întrebat:

Salutare as vrea sa ma costumez in joker...de hallowen.cum credeti ca ar treubi sa ma machiez costum....accesori

Răspuns Câştigător
| Vichtory a răspuns:

BUNA!
1. Machiajul tau ar trebui sa fie din trei cunoli:alb, rosu si negru.Te poti inspira de aici:
http://www.youtube.com/watch?v=KhmkzmV0CeU
O poti ruga pe o prietena care are toate aceste cosmetici, sau le poti lua de la mama ta, doar ca ar trebui sa te ajute cineva sa ti-l faci. (In alt caz poti folosi acuarela).

2.Imbraca un costum clasic negru si asorteaza-l cu o cravata potrivita.

3.Un accesoriu mic, dar foarte important ar fi niste carti de joc, care ar trebui sa le tii in miina.

4. Ia niste pantofi clasici negri.

5. Daca ai parul lung, fa-i bucle mai intinse si da-le cu fixativ. Cam asa:
http://www.filmstreet.ru/static/img/news/262_batman_joker.jpg
Daca e scurt fa-l pur si simplu cumva cu gel sau cel mai bine ar fi sa-ti iai si o palarie.

6. Atitudinea ar trebui sa fie cea mai importanta.

7.Multa bafta.Pa-paa.

2 răspunsuri:
| Vichtory a răspuns:

Culori*

| kitten95 a răspuns:

Imbraca-te ca si heath ledger in the ark knight: http://www.google.ro/......tp?/imgres (ia-ti pantaloni ngri sau mov), pentru par cumpara o peruca si vopseste-o verde(sau cumpara direct una verde) si pentru machiaj fa asa: cumpara-ti un fard de ochi alb crema(numai crema, nu folosi altceva), da-te cu ea pe fata si apoi ia putin din crema aia de ochi, pune-o pe o hartie sau cv si pune peste putin fard rosu si amesteca.:)