| Mihai321312 a întrebat:

Salutare. Daca sunt cetatean roman si vreau sa merg in vizita in Moldova, am nevoie de pasaport sau doar de buletin. Si invres daca as fi din Moldova de ce as avea nevoie sa vin in Romania?

Răspuns Câştigător
| Gerard9965 a răspuns:

Ai nevoie doar de buletin pentru ca Moldova face parte din UE. Te poti duce in orice tara din UE doar cu buletin.

| suntserios a răspuns (pentru Gerard9965):

Loool, de cand e Moldova in UE?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti cetatean roman iti este suficienta cartea de identitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai ai nevoie de pasaport din cate stiu

| vanilla80 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum să nu ai nevoie? treci granița, ori buletin ori pașaport.

| anonim_4396 a răspuns (pentru vanilla80):

Cum a spus si suntserios, daca esti cetatean roman iti este suficienta cartea de identitate

| vanilla80 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da n-am citit calumea, scuzele mele.

| Anime666 a răspuns:

Ai nevoie doar de Buletin sau cartea de identitate

| Happy21 a răspuns:

Buna Mihai321312, ai nevoie doar de buletin.