| UzzY475 a întrebat:

După încheierea restricțiilor vreau sa-mi scot iubita undeva, ma gândeam sa facem un car date, vreau sa fiu original, ca intr-un local o pot duce oricând. As vrea dacă știți niște locuri pe lângă București sau în București de unde am putea avea o priveliște frumoasa (eventual un loc înalt). Daca știți în jurul Bucureștiului as vrea la maxim 50 km. Mulțumesc frumos

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! In Bucuresti poti sa o duci in Parcul Tineretului (e locul cel mai inalt pe care il stiu) dar in jurul Bucurestiului nu stiu astfel de locuri. Daca ai mai face ceva modificari la numarul maxim de km ai putea sa o duci la Brasov. De pe Tampa e o priveliste superba asupra orasului, plus ca puteti sta in natura ceva timp si ar fi frumos, dupa parerea mea. Exista cateva trasee usoare acolo si puteti face si un picnic daca va place ideea. Am citit ca ai vrea sa priviti stelele, ceea ce e super dar nu se pupa absolut deloc cu un oras ca Bucurestiul. Nu cred ca o sa vedeti mare lucru. Cred ca cel mai bun loc pentru asta ar fi la munte, poate in Bucegi? Stiu ca se poate urca si cu masina pana aproape de Cabana Piatra Arsa (sper sa nu spun prostii).

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pare al naibii de plictisitor sa o inviti "in masina"
Ce naiba, invit-o undeva in natura, intr-un parc de distractii, la plimbare impreuna prin oras, la o terasa in natura, orice altceva, numai sa nu stati in masina, ca te ia nebunia sa fii nevoita sa stai din nou pe un scaun, cand ai stat 2 luni inchisa in casa, cu fundul pe scaun.
Eu una, as refuza categoric asa ceva.

| UzzY475 explică (pentru Violleta2022):

Întrebarea mea era alta, nu am cerut nicio părere. Fiecare relație e diferita și fiecare știe ce e mai bine pentru relația sa. Nu cred ca am invitat o pe "Annastassia" de pe TPU la întâlnire.

| anonim_4396 a răspuns (pentru UzzY475):

Ce bipolar ești, tipa încerca doar să te ajuterolling on the floor

| UzzY475 explică (pentru anonim_4396):

Cu ce sunt bipolar? Eu am cerut un sfat în legătură cu un loc unde as putea merge, sa am o priveliște frumoasa. Nu i am cerut părerea despre ideea mea. Am tot ieșit în ultimul an cam peste tot și vreau sa vin cu ceva original.

| anonim_4396 a răspuns (pentru UzzY475):

De ce nu-i faci un tur prin tot orașul, pare o idee mișto

| UzzY475 explică (pentru anonim_4396):

Da, asta ar fi ideea mea, sa o duc în mai multe locuri, sa avem asa o zi a noastră, pe astea le am în plan, dar as vrea o locație finala, de seara, unde sa stam sa privim stelele (fara nicio conotație sexuala).

| Violleta2022 a răspuns (pentru UzzY475):

Era o parerea de la o femeie... cam ce ar vrea fetele sa faca, daca ar fi invitate dupa 2 luni de stat in casa, cu fundul pe scaun: in nici un caz nu tot stat pe fund, intr-o masina!
Vad ca te-ai ofuscat ca nu ti-am cantat in struna, sa-ti recomand ceea ce vrei sa auzi, nu ce ar prefera fetele de fapt.
Daca iti iubesti atat masina, culca-te tu in ea, dar tine cont si de dorintele fetelor, daca vrei ca cineva sa se uite la tine.
Apropo, asta era si parerea lui fii-mea, nu doar a mea (care inca are douzeci si ceva de ani).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista locuri inalte pe langa București. Exista insa mai multe locuri care ar fi interesante pe la Sangov, Buftea

| Frank51 a răspuns:

Tu stii cel mai bine ce prefera prietena ta. Nu sunt din zona aia ca sa iti zic un loc, dar orice margine de padure e ok, unde exista deja loc special amenajat, faceti un foc si stati langa el cat doriti. Mai misto decat atat, este sa mergeti in 2-3 cupluri.

| JicaContra a răspuns:

"ca intr-un local o pot duce oricând"
oricum nu o poti duce acum, pentru ca nu s-au deschis inca

cat despre locuri inalte, erau 1-2 restaurante la ultimul etaj al unui bloc inalt
si chiar unul atarnat la foarte mare inaltime, insa costa nesimtit de scump si aveau numar limitat de clienti
insa ORICUM, cum spuneam nu sunt deschise, iar altceva inalt, cel putin eu, CHIAR NU AM AUZIT... EVAH!

asa ca, doar daca te duci la munte, lucru care nu iti recomand, DELOC, sunt 100% sigur ca week-end-ul ala o sa fie cel mai nebun trafic pe care drumul spre munte l-a vazut... VREODATA!

| UzzY475 explică (pentru JicaContra):

Am fost la restaurantele alea, Linea și upstairs.