| daniel2134 a întrebat:

Salutare, imi puteti recomanda niste site-uri bune de unde pot lua biciclete? Momentan ma uit in mare parte pe altex, dar presupun ca ei nu sunt specializati pe acest domeniu, sau... ce ziceti, e ok sa-mi iau bicicleta de pe altex?

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pe eMAG sau pe decathlon ai căutat?

| daniel2134 explică (pentru sierra1):

Caut peste tot, in principiu vreau sa stiu daca altex e ok, sunt deja client la ei, am mai luat lucruri

| sierra1 a răspuns (pentru daniel2134):

" vreau sa stiu daca altex e ok"

adică ce e aia "ok"?

| mihai69 a răspuns:

Probabil că Altex e doar revânzător. Caută același model de bicicletă și la alți vânzători; dacă ai noroc să găsești mai ieftin, beneficiezi de oferta "de 2x diferența".
Eu aș recomanda totuși să cauți și la magazinele cu profil sportiv (Decathlon, Intersport etc.). Poate au ceva mai apropiat de ceea ce iți dorești.

| dullcat a răspuns:

Ai putea lua in considerare si biciclete second hand, iesi mai ieftin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru dullcat):

Vorbește în cunoștință de cauză. O bicicleta second Hand, dacă nu ai habar cât de puțin despre biciclete, piese șamd, ești în riscul de a cumpăra bicicleta defectă. Lasă-te de chatGPT pentru ca îți oferă numai informații eronate. Iar tu defilezi aici cu răspunsurile copiate de acolo.

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok.Se vede clar care raspunsuri sunt ale chatului si nu stiu cine tot propaga ideea asta pe aici. Eu nici macar nu folosesc diacritice, pe cand chatul foloseste, si are anumite exprimari fixe. Dar asa e cand nu ai ce face si te iei de altii fara niciun motiv, doar ca sa demonstrezi fix pix.

| anonim_4396 a răspuns (pentru dullcat):

Consider ca mai bine ți-ai cauta un loc de munca si un hobby care sa te tine ocupată. După câte observ, ești mai multă activă pe internet dovadă ca nu ai loc de munca si nici hobby-uri care sa iti distragă atenția. Dacă ai fi avut toate acestea, nu erai toată ziua și noaptea activa pe acest site oferind răspunsuri pe bandă rulantă precum un robot. Crezi ca îți vor face un soclu aici? Sau statuie? Sau ești rudă cu Violeta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru dullcat):

Btw, măcar dacă ai oferi răspunsuri în cunoștință de cauză. Nu doar irelevante, copie de internet, chat bot ( deși nu vrei sa recunoști), statistici de mărimi imense la bărbați în stare flașcă. laughing

| ReddY25 a răspuns:

Decathlon e un site ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marosbike.ro, bikegeek.ro sau bikexpert.ro

Nu știu din ce oraș ești, dar maros Bike are magazin fizic la Cluj Napoca, Bikegeek un magazin la București, Bikexpert.ro are vreo 3 sau 4 magazine in București.

EMAG nu recomand pentru ca va trebui sa plătești o căruță de bani pentru transport. Apoi la decathlon nu recomand bicicleta de la ei ( Rockrider, B'Twin). De pe eMAG de evitat omega, Carpat sau bicicletele de la afi sport sau hervis sports. Îți vor vinde niște petarde la prețuire enorme.

Marosbike, bikegeek.ro bikexpert.ro cumperi direct de la ei în funcție de stoc, asta e adevărat. Însă poți vorbi cu ei și dacă vrei o bicicleta, o pot aduce din stoc furnizor.


Mai exista și https://sprint-bike.ro. Găsești și aici biciclete, însă ca sa știi si tu ca ei sunt mai mult furnizori pentru alte magazine ( chiar si cele enumerate mai sus). Însă eu am comandat o roată completă de la ei pe care nu o găseam la mine în oraș. De fapt găseam și la mine în oraș, dar ce îmi trebuia mie nu găseam. În afară de bikexpert.ro, am cumpărat de la toate magazinele enumerate mai sus ( comenzi online ma refer). Nu biciclete. Doar piese, accesorii, etc. Ultima comandă a fost la marosbike.ro unde am umblat după câteva piese. Am prins și o reducere de preț la produse și am avut și transport gratuit.