| deiiiu a întrebat:

Salutare la toti! happy
Deci sunt la sala de aprox. 3 luni.
Si de saptamana trecuta am inceput sa fac asa:
-1 saptamana: biceps si piept
-1 saptamana: triceps si spate.
si tot asa.
Credeti ca e bine?
Sau macar sa-mi ziceti si mie un program bun sad
Am 15 ani, 1.75m, 70 de kg. si merg la sala de 4 ori pe saptamana.
Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| shadovv a răspuns:

Nu e bine absolut deloc. Cat timp bagi ca nebunu la biceps si piept, tricepsul si spatele se odihneste prea mult. Fa alteratii zilnice:
ziua 1: biceps si piept, ziua 2: triceps si spate, ziua 3: abdomen si picioare/muschi auxiliari. Si repeti ciclu asta de fiecare data. Incearca sa faci si ceva cardio (jogging, inot, etc.) pentru dezvolatea sistemului cardio/vasculat (pentru respiratie, plamani, inima). Bafta!

1 răspuns:
| cstbk a răspuns:

Fa 1 luna biceps si 1 luna piept asa e cel mai bine