| MisDia a întrebat:

Helo!
Ce sa imi cumpar intr-un apartament cu 2 camere. [caine pisica]
Am 10 ani si nu stiu.
Funda.

Răspuns Câştigător
| 123321998896768 a răspuns:

Buna!:-h eu recomand o pisicuta dar trebuie sa ai grija de ea!(so speli,so ingrijesti, sa te joci cu ea, so hranesti de 2 ori pe zi dimineata si seara, si sa cureti dupa ea daca nu se obisnuieste repede! de ex ca sa nu faca pe parchet/covor sa cauti o cutie de papuci si sa pui in ea cenusa sau rumegus si so obisnuiesti acolo)de asemenea parintii tai trebuie sa fie de acord cu termenii, sa vada ca esti rensponsabila iar in aceeasi situatie este si un catelus doar ca pe el trebuie si sal plimbi :o3 dar asta poate fi alegerea ta ce consideri ca este mai dragut. sper ca te-am ajutat si uite un link cu mai multe informatii in caz ca alegi o pisicuta sau un catelus http://www.clickpentrufemei.ro/......_3529.html sper sa-ti foloseasca fundita te rog?

11 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Trebuie să fie de acord părinții tăi mai întâi.
Să ai un animăluț este o responsabilitate mare. Zi de zi,dacă ai chef sau nu trebuie să îl hrănești, să îl scoți afară și să îi aduni de prin casă nevoile.
Mie îmi plac mai mult pisicile, dar este alegerea ta.
În funcție de preferințele tale i-ați un animăluț. Trebuie să îl și speli!

Baftă.

| mary4567 a răspuns:

Si eu am cateva pisici si sunt foarte usor de ingrijit. dupa ce se obisnuiesc cu spatiul ii poti da drumul chiar si afara pentru ca o sa vina inapoi. Si nu lasa chiar asa de mult par ca un caine. Daca esti mai alintat sa stii ca si o pisica este. speer ca te-am ajutat. funda/:*?

| kaBooMx a răspuns:

Papagal/ caine/ pisica/ hamester/ bunic mort laughing

| Flynn2001 a răspuns:

Nu poti tine un caine in apatament!

| gabi45 a răspuns:

Spatiul e cam mic si as recomanda un papagal.

| JusTMeEmmY a răspuns:

Ia-ti un hamster si il lasi sa se plimbe prin casa e adorabil :X

| ingerasmotat a răspuns:

Daca nu doresti o reteta chinezeasca sa prepari animalul de companie cred ca ai gresit rubrica.

| JustWannaDance a răspuns:

Un catelus ar fi foarte dragut, si nu face par ca pisica.
Si sunt foarte dragalasi. :X:X:X

| Atechan a răspuns:

Eu am stat la bloc (4 cam) si am avut pisici, sunt animalele mele preferate si nu cer prea mult.trebuie sa iti iei un pui si sa il inveti cu putina mancare( ex: dai doar boabe, nu si carne ca sa se invete si sa consume mai putin)
Sper ca ti-am fot de ajutor. funda?

| andreeadeiiia a răspuns:

Paii eu am caine si e super fainn.credema e ff usor si sati ei unu mai mic ca unu mai mare ocupa mult loc.e foarte usor de ingrijit.si le trebuie ff multa atentie si iubire din partea ta. fund puppy dog eyes

| Edy_7797 a răspuns:

Pai intai conteaza ce iti place mai mult.eu zic sa iti ei un catel dar mic