| DEATHMAN111 a întrebat:

Salutare TPU cu apropierea sarbatorilor de craciun as dori sa primesc si eu steaua proroceaua o vreau in intredgime daca o primesc dau funda dar sa nu primesc sub nici un chip steaua sus rasare multumesc mult anticipat

3 răspunsuri:
| SKillerQSama a răspuns:

Versurile :
Steaua sus rasare
Ca o taina mare
Steaua straluceste
Si lumii vesteste

Ca astazi Curata
Preanevinovata
Fecioara Maria
Naste pe Mesia

Magii cum zarira
Steaua si pornira
Mergand dupa raza
Pe Hristos sa-l vaza

Si daca pornira
Indata-L gasira
La Dansul intrara
Si se inchinara

Cu daruri gatite
Lui Hristos menite
Luand fiecare
Bucurie mare

Care bucurie
Si aici sa fie
De la tïnerete
Pan-la batranete

PLZ funda

| DEATHMAN111 explică (pentru SKillerQSama):

Am zis ca nu am nevoie de steaua sus rasare

| DEATHMAN111 explică:

Ascultati dumneavoastra cinstiti mari boieri, la aceasta stea prorocea care a fost cinstita si povatuita de cei trei crai de la rasarit care au fost la Betleem si s-au inchinat inaintea lui Isus Hristos aducandu-i in dar aur, mira si tamaie si lui mare veselie, si la Sfantul Craciun ce vine sa va aduca bucurie.La anul si la Multi ani