| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce faceti ca sa nu va plictisiti? Pana acum asteptam vacanta, dar acum ca a venit ma plictisesc ziua. Vreau sa-mi gasesc ocupatie dar nu stiu ce, m-am plictisit si de TV si de facebook. Dati-mi cateva idei de la voi. Multumesc

Răspuns Câştigător
| dodo1530 a răspuns:

Fa-ti o lista cu ce vrei si poti face vara asta, chestii posibile.
Cum ar fi sa mergi cu trenul la...
Sa o vezi pe matusa, prietena de nu stiu unde
Sa faci ceva mai deosebit fata de lucrurile de zi cu zi
Sa iti accesorizezi un tricou simplu cu bucati de material, nasturi etc...
Sa mergi cu prietenii cu bicicleta la un gratar mai departe de oras, intr-o padure sau pe malul unui rau...
Daca iti place sa gatesti poti incerca sa faci ceva dulce, ciocolata de casa, briose sau biscuiti, dar cu niste prietene, nu singura, ca nu mai e la fel de amuzant...

Eu am deja o lista big grin

Distractie placuta!

14 răspunsuri:
| Adrianetc a răspuns:

Gaseste-ti un iubit, gaseste filme bune la care sa te uiti, gaseste-ti un hobby obositor, distractiv gen ciclism, alergat, incearca lucruri noi, sa vezi ce repede trece timpu'

| deliamaria13 a răspuns:

Gaseste-ti un hobby!
Cum ar fi desenul, cititul, confectionatul.
Eu de ex vara asta vreau sa invat sa cant la chitara si sa fac beatbox!
Poti incerca diferite hobby-uri, sa vezi care ti se potriveste cel mai binehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Iesi afara la plimbare in parc,fa curatenie, citeste, ajuta la treburile gospodaresti, mergi la munte, la mare.
Te pup!

| Altair23 a răspuns:

Stai pe afara, plimbate cu bicicleta, mai du-te pe la colegi, du-te la bazin.

| TheOneGirl a răspuns:

Eu am un pui de catel, si un porcusor de guineea, si asta imi ocupa toata ziua laughing

| lumyluminitza a răspuns:

Buna happy Cred ca ai putea sa-ti chemi prietenii la tine sa va jucati remi... Poti iesi in parc. Sa mergi la strand. happy Plimbarea cu rolele, nu strica. Vacanta placuta! :* Funda?

| CatalinaMaria17 a răspuns:

Si eu la fel laughing Poti sa citesti, sa desenezi, sa iesi cu prieteni.Mai te poti plimba cu bicicleta si alerga.Vacanta placuta! :*

| biancadinu99 a răspuns:

Iesiriii multee! love struck Seara. cu amici! O sa-ti prinda bine!winking e cel mai relaxant, nu ai cum sa te pictisesti. in cursul zilei poti sa te plibi cu bicicleta, rolele, incearca sa faci vizite prietenilor! big grin

| AgentKiller22 a răspuns:

Paii poti iesii cu prietenii afara csi sa mai schimbi niste vorbe...e sg lucru care e de folos funda plzz?

| TheOne98 a răspuns:

Citeste o carte laughing

| Roarrrrr a răspuns:

Cu prietenii ies seara, dar eu as vrea sa-mi gasesc ocupatie in intrevalul de timp in care stau singura.

| fkyuc a răspuns:

Du-te la sala, citeste, invata ceva nou
http://wp.me/P3hgwB-O
http://wp.me/P3hgwB-2O

| tanduca03 a răspuns:

Pai cea mai buna idee este sa stai sa nu faci nimic, sa citesti o carte sau daca tot e vara, du-te la mare.

| Raluka01 a răspuns:

Pai poti sa te duci la piscina sau daca nu sa citesti o carte.