| anonim_4396 a întrebat:

Salutari! Am 13 ani, sunt baiat si am o chestia la care nu am gasit inca raspuns... De primavara trecuta (adica de prin aprilie 2010) se tot uita o fata dupa mine. Faza e ca eu nu prea stiam de ce se uita atat la mine. Acum in octombrie am reusit in sfarsit sa intru in vorba cu ea, dupa muuuuuuuuuuulte incercari esuate (adica am vrut sa vorbesc si nu am avut ocazia si curajul necesar)... Dar, nu stiu de ce imi face impresia ca vrea ceva anume de la mine, ca si cum eu ar trebui sa fac niste pasi pana ca ea sa accepte vizite in oras si din astea. Mama mi-a zis ca poate sa nu ii placa de mine, dar mie chiar nu mi-ar veni sa cred acest lucru. Adica nu intra pe messenger si imi zice la scoala ca are de invatat etc. Acuma nu zic ca minte, pentru ca e cea mai buna din clasa ei (suntem in clase diferite. Si eu sunt cel mai bun dintr-a mea xD) Eu ii scriu mesaje si o mai intreb una alta chiar daca e offline, dar nu primesc raspuns. La scoala nu prea vorbesc cu ea pentru ca nu prea vine in pauza, si cand o mai vad pe-afara e cu colegele ei si nu vreau sa fiu nesimtit sa o intreb de fata cu ele. Deci vorbeste foarte frumos cu mine si ne intelegem de minune, dar nu stu cum pot sa "dezvolt" relatia si vreau asta, pentru ca ar fi o relatie misto rau de totwinking. I-am dat nr. meu de telefon acum 1 saptamana. si i-am zis ca ma sune cand vrea sa iesim in oras. Mie imi face impresia ca nu ma va mai suna, desi poate trebuie sa am rabdare (ma omoara deja rabdarea asta). Oricum de 1 martie ii voi lua ceva frumos, dar pana atunci nu stiu cum sa fac ca sa "avansam" in relatia noastra. Adica eu m-am gandit la chestii gen tinut de mana, saruturi etc., numai ca mi-e frica sa o fac, nu cumva sa spuna ceva catre mine. Nu prea am cum sa o chem in oras, din moment ce eu i-am dat numarul, si pe al ei nu il stiu. Va rog ajutati-ma, sau macar ziceti-mi ce pot face. Si nu ma ametiti cu raspunsuri gen "Prea mic pentru. tinut de mana la 13 ani". Normal ca si ea e de varsta mea, deci sa nu credeti ca doar "visez" la bunaciunile de pe strada si scriu aici doar ca sa fac misto de ele. Multumesc, salutari si astept raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| ExciteMind a răspuns:

Pai mi-as dori mult sa te ajut dar nu pot pentru ca si eu sunt in aceeasi situatie ca tine. Eu am o colega in clasa care imi place foarte mult si cred ca si ea ma place in fine ne mai tinem de mana uneori dar pana acum nu am avut curajul sa o sarut.Preteni ma incurajeaza ma imping de la spate dar eu nu am tupeu pur si simplu. Oricum nu cred ca ma poti ajuta pentru ca suntem aproximativ in aceeasi situatie.Deci iti urez succes.

4 răspunsuri:
| didi12 a răspuns:

Pai, nu te-ai gandit ca o prea sufoci? Crede-ma, spun din punctul de vedere al unei fete, pe mine ma enerveaza cand face asa un baiat.Incearca o perioada sa nu o mai bagi in seama, sa fii indiferent cu ea.Sunt mai mult ca sigura ca o s-o enerveze, mai ales daca te place. Spun din propia experienta.

| DaDuSH a răspuns:

Intre-abo cu tupe, daca nu risti, nu castigi
si mai ai 3 variante
1: astepti pana iti zice ea(la 20 de ani)
2: o intrebi, sau te duci la ea acasa cu o ciocolata si ii zici : "vii cu mine in oras?" si daca raspunde maica-sa e si mai bine o sa faca: "[numele ei] vino ca te cheama un baiat
3: vrea sa profite cu ceva de tine (nu te place, si incearca sa afle ceva despre un baiat prin intermediul tau, sau sa se dea mare, sau...)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma, am aceeasi varsta, exact asa mi s-a intamplat si mie, incearca sa va cuplati prin intermediu cuiva ca la mine a reusit, da daca ii dai papuci nu mai poti sa fii cu ea ca mie asa mi s-a intamplat si cand am vrut din nou cu ea mi-a zis ca nu ii mai plc de mine.

| Zuzi_6420 a răspuns:

Mhhh pai nu stiu incearca sa o prinzi odata singura si sa stai de vb cu ea sa-i zici ce ai de zis si poate intelege saufai un cadou frumos nu stiu o bratara cercei inel(asaa mai eftine )laughingsauuinvito la mec sau in parca sau altundeva sa vezi daca accepta sau fac gesturi frumoase