| Grifin1234 a întrebat:

Salutări, am o... Problemă;
Am întâlnit o fata acum câteva săptămâni, defapt cateva luni, ea e de la mine de la liceu, mie îmi cam plăcea de ea, dar nu știam dacă și ei îi place, pentru ca pe vremea aia parcă nu exsistam pentru ea.

După câteva săptămâni, am intrat ușor ușor în vorbă, ne-am împrietenit, iar după câteva săptămâni a început să îmi arate ca mă cam place, statea mai tot timpul lipită de mine, se împingea în mine mai tot timpul, se juca cu obrajii mei, mă ținea de mâna și am zis ca să o invit undeva, am zis ca acolo unde vrea ea mergem, și a acceptat.

După câteva ore, ne-am decis să mergem la ea în scară pentru ca era frig și bătea vantul, cum am specificat, tot drumul ne-am ținut de mâna, și ne-am ținut în brațe.

Am ajuns la ea în scară, am vorbit, ne-am cunoscut puțin mai bine și la un moment dat m-am întins în poala ei, a început să se joace cu părul meu, mă mângâia, ne alintam etc etc. Cam după câteva ore (2 ore să zic), n-am vorbit nimic, ne uităm în ochi, ne zâmbeam și o lăsam să se joace cu părul meu și toate cele. Iar după acest interval m-am apropiat de ea și am sarutat-o, am avut parte de câteva minute de săruturi pasionale, cu mușcături reciproce, și atingeri senzuale... Nimic rău, revenind, a fost timpul să plece, era ceasul 9 și așa ca ne-am decis să plecam fiecare la casă lui, dar mi-a spus să păstram asta între noi, am acceptat. Pe restul week-end-ului ne-am trimis mesaje cu inimioare, pupici și toate cele, însă când încercam să o întreb anumite lucruri pur și simplu nu-mi răspundea, am intrebat-o dacă crede ca ne-am grăbit, din nou, nici un răspuns. A trecut o zi, au trecut două, a venit școala; acolo nici măcar nu ma băga în seamă, d-aia dacă îmi spune "bună" și d-abea dacă se uita la mine. Stau uneori și mi se cam face dor de ea, e posibil ca ea să fi vrut o escapadă și atât ori sunt eu muuuult prea impulsiv, vreau un răspuns / răspunsuri sincere, repeț toată treaba de la cunoaștere mai bine și restul s-a intamplat într-o săptămână... Până în prezent, ce se întâmplă defapt?

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Modul cum ai actioanat in scara au pus-o pe ganduri. Nu stie daca sa continue sau nu intalnirile cu tine. Sfatul meu este : sa-i lasi un timp de gandire si apoi iti va spune ea daca trebuie sa va mai intalniti sau nu.

| RaduPopescu412 a răspuns:

Cand te intalnesti cu ea fata in fata intreab-o serios de ce nu vorbeste cu tine, de ce in seara aia te-a lasat sa o saruti si acum te ignora, poate pentru ea a fost doar o escapada cum ai zis tu si acum totul a revenit la normal.

| Grifin1234 explică (pentru RaduPopescu412):

Mda pai, i-am spus asta, am vorbit cu ea si. a zis ca nu e sigura de o relatie, dar totusi vorbeste ca si cum ar vrea sa facem ceva nebunatic.

| RaduPopescu412 a răspuns (pentru Grifin1234):

Cred ca nu e sigura de ce vrea, daca tu vrei ceva serios si de lunga durata cauta alta fata.

| Grifin1234 explică:

Emilio, dar dacă o pierd? Nu vreau asta, țin la ea, prin pierdere mă refer să se întâlnească cu altcineva.