| heddy10 a întrebat:

Salutari TPU!
Aveti idee daca pe plaja Corbu se mai poate intra cu masina? La Corbu si la Vadu am inteles ca au pus bariera si nu mai ai voie cu masina dar nu stiu daca e adevarat.

Daca nu, stiti alta plaja salbatica (neamenajata) unde as putea ramane cu niste prieteni peste noapte? Nu cautam cazare sau camping, ci doar o plaja unde putem trage masina aproape de plaja, sa punem muzica etc.

Cunoasteti vreo alta plaja in apropiere de Mamaia (si nu numai) unde am putea sa ramanem peste noapte?

Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe mai nicio plaja nu e voie sa intri ca un cacalar cu masina, mai ales la Vadu sau Corbu

| heddy10 explică (pentru suntserios):

Nu sa imi plantez masina in nisip sau sa merg cu ea pe apa. Acum cativa ani am fost cu familia la Corbu si am lasat masinile fix unde se termina iarba si incepea nisipul (acolo le lasa toata lumea, si era muuulta lume), adica tot pe drumul de acces pentru ca merge de-alungul plajei.

Dar de curand am inteles ca s-a pus bariera si deci ce aveam eu in cap nu se mai poate face la Corbu.

| esir01 a răspuns:

Salut, am fost eu anul asta si poti intra cu masina pana la plaja, nu e nicio bariera. doar ca drumul e foarte prost. ai mai multe informatii folositoare aici: https://beachingtravel.ro/plaja-vadu/

Daca nu ai fost deja, incearca si plaja Tuzla, e f misto.