| spinteca a întrebat:

SalutTPU! Am o problema la facebook cand ma loghez imi cere sa imi securizez contul ii dau incepe astept sa se verifice tot si dupa ce sa verificat dau continua si imi spune
Ne pare rău, a apărut o problemă.

Lucrăm pentru a remedia problema în cel mai scurt timp.
Ce pot sa fac?

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Aștepți. Din câte am înțeles, doar după vreo 30 de zile, vei primi un email, în care ți se va solicita, să le trimiți copie după actul de identitate. De fapt, vor o confirmare, a faptului că numele tău de pe facebook, coincide cu cel din actul de identitate. La fel, fotografia și data nașterii.

În situația de față, ajungi doar când cineva te raportează pentru cont fake.
Sfatul meu? Fă-ți alt cont! Și altădată, ai grijă ce prieteni îți alegi. Cine te-a raportat o dată, o poate face la nesfârșit, până i se strică laptopul. Ori, până îi expiră abonamentul. : ))

PS. Totuși, s-ar putea ca problemele să fie de la site (facebookul aduce mereu "îmbunătățiri"). Așteaptă o zi/două remedierea lor, iar dacă vezi că situația rămâne la fel, fă-ți un alt cont.

Întrebări recente