| donarcostica a întrebat:

Saluuut! Dragi utilizatori TPU, vreau si eu sa stiu ce pot face cu timpul meu liber care il petrec pe calculator? Dimineata ma trezesc, la 10-11-12 ma duc la sala timp de 2 ore apoi vin acasa si doar stau pana ma plictisesc. Exista un job anume pe care il poti face pe timpul liber in fata calculatorului? As vrea sa fac si ceva daca tot n-am ce face cu timpul meu liber. Astept ceva idei. Nu neaparat de facut bani. Ceva de facut de invatat... De exemplu Photoshop ceva de care ma voi apuca cat de curand fiindca imi place ideea dar vreau si alte idei. Astept, ofer funda si calificative! Stima.

Răspuns Câştigător
| GeneralR15 a răspuns:

1.Poti incepe un canal de YouTube daca ai o pasiune pentru gaming/palavragit, etc, etc.
2. Poti incepe un serial bun, iti recomand Legenda Cautatorului. Un seria nu foarte lung, absolut genial. Mister, actiune, comedie si aventura+fictiune. Totul intr-un singur serial.
3. Poti incepe sa surprinzi momente din viata cotidiana, ca mai apoi sa le editezi, dupa cum zicea si tu in PS.
4.Iti poti incepe propriul blog, in cazul in care esti pasionat de sport sau nu neaparat, facand cronici umoristice.
5. Poti incepe pur si simplu sa te joci anumite jocuri, le cresti conturile si le vinzi dupa(jocuri cautate) in caz ca ai chef de jocuri si vrei poate sa scoti un banut in plus.
BONUS: arunca o privire si la mine pe canal si ajuta-ma cu un subs, te rog laughing AndreiHM sunt. Am ajutat? big grin

7 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Masterul l-ai făcut?

| donarcostica explică (pentru mudokins78):

N-am ajuns acolo. happy Am terminat dreptul.

| Swagmotherfuckers a răspuns:

Cat am văzut puțin întrebarea am vrut sa iti spun sa te apuci de sala, dar dacă faci deja îi foarte bine, citește lasă calculatorul și apucate de învăț pentru bac, fa puțin cardio, documentează, asculta muzica, mergi în parc,,, agata,, fete laughing

| JJ227 a răspuns:

Fa cumva sa iesi in oras! Eventual o prietena... happy Depinde ce varsta ai, dar ai ptuea merge si la munca, e sanatos!

| donarcostica explică (pentru JJ227):

Hei, nu depind de asta in momentul de fata. N-am mentionat de iesit in oras fiindca nu ies atat de des vara. happy La munca nu e cazul. Multumesc de comentariu!

| JJ227 a răspuns (pentru donarcostica):

Well, atunci incearca sa faci editari video sau foto pe site-urile de freelanceri happy Poti sa te apuci si de vlog, daca crezi ca e ceva ce ai putea face...

| Andreww97 a răspuns:

Poti invata limbaje de programare. Eu iti recomand sa inepi su HTML - limbaj basic pentru crearea site-urilor web. Poti adauga PHP si/sau CSS. Daca inveti HTML poti lucra de acasa ca web designer, aici putand sa adaugi si pasiunea ta pentru photoshop creand astfel site-uri originale cu poze si fundaluri facute de tine.
Mai poti invata si C++, limbaj cu care poti crea programe. Dupa ce il inveti chiar e distractiv sa te joci creand programele. Aici poti sa continui (dupa ce ai invatat C++) cu JavaScript care dupa parera mea este foarte asemanator cu C++. Poti adauga C, C#, pascal.
Te pot ajuta eu sa inveti C++ si HTML sau iri pot recomanda cateva carti bune din care sa inveti.