| anonim_4396 a întrebat:

Scolioza toraco-lombara se poate opera?

4 răspunsuri:
| purringkitty a răspuns:

Http://www.scolioza-tratament-cifoscolioza-simptome-exercitii-...Http

"Daca scolioza are un unghi mai mare de 50 grade, sau daca tratamentul ortopedic nu a reusit, este neaparat nevoie sa se intervina chirurgical prin artrodeza vertebrala cu tija metalica Marrington."

| xSeNNzZz a răspuns:

Nu cred ca se poate opera...

| Moldoveanu_Marius_1986 a răspuns:

Mama mea e astistenta medicala si acum am intrebat-o si a zis ca nu. Daca te opereaza te atinge la maduva spinarii si ramai acolo mort happy sper ca te-am ajutat

| anonim_4396 explică (pentru Moldoveanu_Marius_1986):

Din cate stiam se pot face operatii pentru scolioza. Dar sa nu uitam ca exista scolioza in C si in S. Eu intrebam de sscolioza in S.