| hope2destiny a întrebat:

[scuzati categoria thinking] am o intrebare cam ciudata... am auzit ca exista tot felul de vraji de dragoste, magie neagra si lalala. stie cineva cum as putea sa`mi dau seama daca sunt sub influenta unei astfel de vraji? straight face eu nu fac asa ceva si nici nu vreau, dar exista oameni care practica astfel de "hobby-uri" happy.

1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Nu exista astfel de vraji, deci nu esti sub influenta lor.Lucruril mai complicate ale vietii se rezolva cu rabdare si asteptand efectul tamaduitor al timpului.Sa nu te duci la vreo vrajitoare, fiindca in mod sigur iti va spune ca ai argintul viu in organism si ea ti-l poate scoate in cateva sedinte foarte costisitoare. Te va stoarce de bani. Poate iti va spune si altceva, dar tot la preturi mari. Vrajile se prind de cei care cred in ele, fiindca se autosugestioneaza pana isi pierd vointa si ratiunea.Nu uita ca esti o repezentanta a tinerei generatii din sec. 21 care manuieste calculatorul si nu mai da crezare superstitiilor.

Întrebări recente