| Kitty20 a întrebat:

Se poate lua permisul si de la 16 ani daca conduci cu insotitor care sa aib carnet de conducere?

Răspuns Câştigător
| Roses4us a răspuns:

In Romania inca nu e aplicata o astfel de lege. Asta e permis doar in U.S.A .California.in America in general.happy unde adolescentii au voie sa conduca cu insotitor pana la 18 ani p urma is liberi

Sa nu uiti de fundabig grin

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, dar numai pentru subcategoriile A1(motocicleta cu o capacitate care nu depaseste 125 cmc si o putere care nu depaseste 11 kW) si B1(autovehiculul cu trei sau patru roti avand masa proprie peste 400 kg, dar nu mai mare de 550 kg si echipat cu un motor cu ardere interna cu capacitate cilindrica mai mare de 45 cmc sau cu orice alt motor cu o putere echivalenta ori cu viteza prin constructie mai mare de 50 km/h). Pentru celelalte categorii trebuie sa ai 18 ani iar pentru unele 21 ani. Numai bine!

Apache
| Apache a răspuns:

Nu...asta e o inventie!
Permisul in Romania se poate lua numai la 18 ani

| Mary24 a răspuns:

Nu,permisul aici se ia la 18 ani doar in America pe acolo se ia la 16 ani happy

| D3nysuka a răspuns:

Nu...
doar de la 18 ani

| MihaiSorin95 a răspuns:

Da se poate! La asta ma gandeam si eu sa fac!