| XjessikaX a întrebat:

Spuneti-mi si mie multe bancuri noi ...va dau funtitza big grin

Răspuns Câştigător
| Aiied a răspuns:

Buna happy
Uite cateva :

- Draga, mi-am cumparat un costum de baie din 3 piese.
- 3 piese?!?
- Da, palarie, ochelari si slapi.

I: Stiti de ce nu merg ardelenii sambata la teatru?
R: Ca sa nu rada duminica in biserica, la slujba.

I: Homosexualii pot sa faca copii?
R: Nu, dar se straduiresc!

- Stii, i-am zis tatalui meu ca esti poet si el s-a bucurat foarte mult.
- De ce, iubeste poezia?
- Nu, pur si simplu ultimul meu logodnic, pe care tata a incercat sa-l impinga pe scari, s-a dovedit a fi boxer.

Reprezentantii mai multor natiuni se intalnesc intr-un restaurant. Toti au cerut cate un pahar de vin, dar cand s-a adus vinul, in fiecare pahar era o musca.

Neamtul a cerut alt vin in acelasi pahar.
Englezul a cerut vin nou in pahar nou.
Finlandezul a scos musca si a baut vinul.
Rusul a baut vinul cu tot cu musca.
Chinezul a mancat musca, dar nu a baut vinul.
Evreul a prins musca si a vandut-o chinezului.
Romanul a baut trei sferturi de pahar si a cerut sa-i fie schimbat.
Norvegianul a prins musca si s-a dus la pescuit.
Irlandezul a maruntit musca si i-a trimis paharul englezului.
Americanul a inceput proces impotriva restaurantutlui si a cerut un milion de dolari daune morale.
Scotianul a prins musca de gat si a zis: - Chiar acum sa scuipi tot ce ai baut!

Privind-o pe mama sa cum probeaza o noua haina din blana naturala, Gigel o intreaba:
- Mama, tu intelegi ca aceasta blana e rezultatul incredibilei suferinte a unui animal nefericit?
Mama il priveste si ii zice:
- Cum poti vorbi astfel despre propriul tau tata?

La o firma se prezinta doi canibali pentru angajare. Prima data n-au vrut sa-i angajeze, dar, intr-un final, sunt angajati cu conditia sa nu manance oameni. La inceput, totul merge bine, insa dupa cateva luni se observa ca a disparut contabila. Se fac cercetari si ii iau la intrebari pe canibali. Acestia nu vor sa recunoasca, dar dupa un timp unul dintre ei recunoaste ca a mancat contabila. Normal, este dat afara. Al doilea canibal il conduce pana la poarta si ii zice:
- Ce te-a apucat sa mananci contabila? Eu de cateva saptamani mananc ingineri si nimeni nu le-a simtit lipsa.

Doi frati au plecat sa se inroleze in armata. La vizita medicala, doctorul a constatat ca penisurile lor sunt neobisnuit de lungi si i-a intrebat pe cei doi care cred ca sunt motivelei.
- Este ereditar, domnule!
- Adica si tatal vostru era tot asa dotat?
- Nu, domnule doctor. Vine pe linie materna.
- Idiotilor, pai femeile nu au penis!
- Stim. Dar mama nu are decat o mana si cand ne scotea din baie trebuia sa se descurce cum putea.

happy

5 răspunsuri:
| Evaa a răspuns:

Cel mai nou banc. sa nu stii sa scrii corect 'fundita'

| msonegirl a răspuns:

Iti este asa de greu sa dai un search pe google?

| msonegirl a răspuns:

Iti este asa de greu sa dai un search pe google?!? straight face

| (0$t!n@ a răspuns:

Un motan se plimba pe camp. O vaca il intreaba:
-Asa mic si deja ti-a crescut mustata?
-Si tu asa mare si tot fara sutien?

- De ce fug moldovenii dupa salvare?
- Ca sa pupe crucea

De ce tin moldovenii tarnacopul linga televizor?
Cand se strica un canal, sapa altul.

Ce face olteanul cand nu are ce face?
Se dezbraca si isi pazeste hainele.

Ai carte, ai cu ce så te stergi la cur.
Doamne, mare e gradina ta, poarta deschisa si prostii sar gardul
Cine-i harnic si munceste ori e prost ori nu gandeste
Cine fura azi un ou, si se lasa prins e bou!
Omu' se naste prost, invata toata viata si tot prost moare.
Ce-i mult strica si ce-i putin nu-i d'ajuns!

De ce dorm oltenii cu ceasul` in gura?
- Ca sa le miroasa gura a tic tac.
De ce poarta oltenii pijamalele in patratele?
Ca sa joace puricii sah.

- De ce moldovenii isi vopsesc masinile rosii?
- Sa le ciocneasca de Paste.

La Bucuresti, pe garduri nu mai scrie "Avem ciine rau", scrie "Este moldovean in gazda".

Moldoveanul soseste cu intirziere la impartirea darurilor, iar Dumnezeu ii spune amarit:
- imi pare rau de tine, nu mi-a mai ramas decit frumusetea si prostia, fiule, ce sa-ti fac? Alege-ti.
- Apoi, Doamne, frumusetea-i trecatoare

De ce politaii scot pistolu si trag intr-o usa?
Pt ca scrie pe usa trage

-care e cel mai usor sport?
-aruncarea cu privirea

Care e diferenta dintre un OZN si o blonda desteapta?
Tot auzi de ele, dar nu se vad niciodata!

A-nceput de ieri sa cada
Cate un elev pe strada
Si mai cad in continuare
De a tezelor teroare.
Ca au profa la romana
O vaca nebuna,
Si la mate un mistret,
O clasa ca un cotet.
La fizica si chimie,
Cate-o sperietoare vie,
Numa trei stiu ca sa puna
Si sa urle pan la luna.
La istorie, ce sa faci,
Profa te scoate din draci,
Ca la teze si lucrari
Da note la? domnitori?
Iara aia de geografie,
Dobitoaca de cand se stie.
La civica un magar,
Vanzator la aprozar,
Vine ca sa ne invete
Ca-n guvern sunt numa zdrente.
La muzica un tembel,
Canta numa pentru el,
La desen o sclerozata,
Vrea doar opere de arta.
La latina au o ciuma,
Mananca doar matraguna,
Se uita la tine-o data
Ai cosmaruri viata toata

invata sa iubesti cand inima ti-e franta invata sa iubesti cand mintea ti-e pierduta sa mergi cu capul sus cand soarta ti-este cruda sa stii s-ajuti p altii cand nimeni nu te ajuta

Nu dispera cind soarta te apasa
Si nici nu plinge de-al tau destin
Caci dupa un chin viata-i mai frumoasa
Cum dupa ploaie ceru-i mai senin.

| CodrutSsa a răspuns:

Http://bancurinoi.haipa.ro/
sper ca te-am ajutat :*