| cnvv a întrebat:

Ssalut TPU! Azi mi-am scos catelul pe afara si a inceput sa roada un os. Pentru a-l distrage, i-am aruncat mingea ( deoarece stiu ca-i place sa se joace cu mingea, el avand 5 luni si putin). dupa putin timp, a inceput sa tuseasca. la inceput am crezut ca-i trece, dar dupa am vazut ca nu-i asa. Am dus-o in casa unde a inceput sa tuseasca si mai tare. acum vada ca s-a oprit, dar tot mai are putin faze. Ce pot face? Mi-e frica.

7 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Vezi sa te uiti la gura cainelui tau spre cerul gurii, daca a ramas un os mic, dar ascutit si a ramas infipt undeva in gura sau in interior sau poate ca a mancat un os care poate ca e otravit! Mergeti urgent la medicul vetrerinar sa constate imediat ce are catelul!

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Hmm... e posibil să fi înghiţit bucăţi din acel os. În cazul care se agravează situaţia, sper totuşi să nu, poate o să fii nevoită să mergi cu el la un veterinar.

| EsteraIulia1918 a răspuns:

Era unul subtire? poate ca il deranjeaza o bucatica, sunt periculoase in general, mai ales ca e mic, ii poate sparge stomacul... stiu si eu, poate daca ii dai ceva gen, mamaliga laughing se duce

| Florentina9210 a răspuns (pentru EsteraIulia1918):

Si ce ti se pare asa amuzant la cuvantul ''mamaliga''? cu asta traiau stramosii nostri 100 de ani, si erau sanatosi. Nu ca acum, bagati toate prostiile de la KFC in voi si ajungeti si prin spitale.

| EsteraIulia1918 a răspuns (pentru Florentina9210):

Aa, scuze, pe moment mi s-a parut ceva de genul. nu prea sunt consumator de KFC, sau din astea- imi pare rau daca am deranjat, dar nu asta intentionam- si eu mananc mamaliga- normal laughing dar ma gandeam ca nu va parea asa... nu stiu- oricum, pardon happy

| Florentina9210 a răspuns (pentru EsteraIulia1918):

Nu e nimic. happy

| silvia20000 a răspuns:

Eu spun sa il duci la veterinar pentru ca nu ai de unde sa stii ce se poate intampl. Funda? ❤