| Ideea a întrebat:

Sa va povestesc totu:
Am un catel mic husky de 2 luni si jumatate.
Azi, i-am dat drumul din cusca, si m-am dus in casa timp de 5 minute sa imi iau pastila. In acest timp, catelul a iesit din curte crying si apoi a fungit, insa un postas, de prin acea zona mi-a prins catelul, insa i-a dat drumul de la gardul de 2 metri.
Atunci catelul a inceput sa scheune si sa tipe timp de vreo 5 minute dupa ce i-a dat drumul postasul de la gard.
Atunci, m-am dus si l-am verificat si am vazut ca la bot este putin rasa blana si se vedea ceva rosu, ca o iritatie pe piele.
Apoi, i-am deschis gura si am vazut ca de la cele 2 masele, de la amandoua ii curgea sange. (avea doar 2 masele) restul dintilor nu aveau nimic.
Tata a spus ca pe la 17:00 vine acasa si o sa vada el daca trebuie dus la doctor sau nu.
Problema e ca acum 1 ora s-a intamplat totul, iar de atunci, catelul nu mai scheauna ca vrea afara din cusca, nu mai vine dupa mine, si de obicei era jucaus si ma jucam cu el, insa acum nu mai vrea, si ma musca de panatloni si ma tragea de atunci cand l-a aruncat nu mai face asta. Nici din coada nu prea mai da.
Stiti ce s-ar fi putut intampla?
Eu l-am auzit cand a inceput sa scheune, si apoi postatsul mi-a spus ca l-a gasit si i-a dat drumul inapoi in curte(gardul avea 2 metri, postasul era mai scund, asa ca a fost nevoie sa ii dea drumul). Va rog sa cititi, si dacav-i s-a intamplat si vousa, spuneti-mi ce sa fac? Ca nu mai e asa jucaus cum era. crying

Răspuns Câştigător
| EvangelineLovin a răspuns:

Orice ar fi trebuie sa il duci la veterinar. am mai vazut si eu catei cazuti de la inaltime, nu e frumos. daca zici ca avea sange la masele inseamna ca si-a lovit maxilarul cand a cazut, ar trebui tratat ca sa nu faca vreo infectie, sa nu aiba vreun os rupt pentru ca totusi pentru un biet catelus 2 metri e foarte mult. ar putea sa aiba ceva si la coloana si intestinele lui pacolo. duceti-l la veterinar, e cam tarziu pe la 17 cand vine tata acasa, gandeste-te ca pe el acum il doare saracul sufera. de asta nu se joaca, nu da din coada si nu mai misca.Doamne ajuta!

8 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Trebuie sa il duci la veterinar, apoi sa stai cu el, sa te joci cu el, sa il mangai, sa- i dai de mancare cand vrea... ai grija de el: cainele este cel mai bun prieten al omului. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-l la veterinar catelul este mic eu tot am un catelus si dupa ce din greseala a cazut jos tot nu se prea juca dar acum e tot normal vezi daca i-ai dat drumul sa nu mancat ceva si sa aiba iritatie
Cind e mic mai bine sal tii prin gradina sau cind ii dai drumul sal supraveghezi
Sper ca te-am ajutat

| ºRaLuKaº a răspuns:

Wow nu-mi vine sa cred n-ai pus o intrebare legata de forum uimitor!

| Ideea explică (pentru ºRaLuKaº):

Mai prost om ca tine nu am mai vazut

| ºRaLuKaº a răspuns:

Obsedat ca tine nu am mai vazut n-am chef sa ma cert dar... imi pare rau de catelul tau...

| AlexIonete a răspuns:

Ma du catelu la un medic veterinar
nu este asa grav. cred ca a facut incurcatura de mate si trebuie OPERAT

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexIonete):

Nu trebuie operat ca nu e inimic grav si nu o speria degeaba

| AndaAndaAnda a răspuns:

Ce ai facut cu catelul? Ai fost la veterinar? Cum se simte?