| anonim_4396 a întrebat:

Statusuri noi,despre iarna, zapada! FundiTa...

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Florile primaverii sunt visele iernii, povestite dimineata, la micul dejun al ingerilor."

"Iarna este cu adevarat rece pentru cei ce nu pastreaza amintiri fierbinti."

"Iarna ingerii naparlesc. Fulgii din aripile lor coboara pe pamant, dar, pentru ca nu apartin acestei lumi, nu rezista mult si se topesc."

"Niciodata vocile nu sunt atat de frumoase ca intr-o seara de iarna, atunci cand apusul aproape ca iti ascunde trupul, iar cuvintele par a se naste de nicaieri, cu o nuanta de intimitate rar intalnita in timpul zilei."

"Culoarea primaverii se regaseste in flori, cea a iernii o poti afla doar in imaginatie."

"Primavara, vara si toamna ne umplu sufletele de speranta; numai iarna ne readuce in minte adevarata conditie umana."

"Sufla, sufla cu putere, tu, vant de iarna,
La fel de rece precum a oamenilor nerecunostiinta."
William Shakespeare

"Antistenes spune ca, in unele regiuni indepartate, frigul este atat de atroce incat cuvintele ingheata imediat cum sunt pronuntate, si au nevoie de oarece timp pentru a fi dezghetate de caldura si a putea fi auzite. In acest fel, se poate intampla ca unele cuvinte rostite in vreme de iarna sa fie percepute abia atunci cand vine vara."

"Ninsoarea iernii ne aseaza in ghiozdanul sufletului un nou caiet, cu toate paginile albe, gata de a fi inceput odata cu noul an."

"Pentru a-ti scurta iarna, imprumuta niste bani pana in primavara."

"Uneori, destinul nostru se aseamana cu cel al unui pom in iarna.Cine ar putea sa creada sa creada ca acele ramuri golase vor inverzi si vor purta din nou flori? Noi speram, insa, si stim cu siguranta ca asa va fi."

10 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

Cui ii pasa de statusurile tale?

| WAngel a răspuns (pentru Rakanishuu):

Poate nimanui...dar nai de unde stii pentru ce imi trebuiesc happy

| Rakanishuu a răspuns (pentru WAngel):

Tot nu-i pasa nimanui. Indiferent de situatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bancul cu iarna? iar n-am-bani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bă dar mai terminaţi-vă dracu cu statusurile voastre, că nimănui nu-i pasă că voi suferiţi, iubiţi, vă bucuraţi de o amărâtă de zăpadă etc.

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Planta55 a răspuns:

Florile primaverii sunt visele iernii, povestite dimineata, la micul dejun al ingerilor
Pentru a-ti scurta iarna, imprumuta niste bani pana in primavara

Uneori, destinul nostru se aseamana cu cel al unui pom in iarna.Cine ar putea sa creada sa creada ca acele ramuri golase vor inverzi si vor purta din nou flori? Noi speram, insa, si stim cu siguranta ca asa va fi.

| PisicaDragutza3 a răspuns:

Buna! Pai un status trebuie sa fie cea ce ai simtit in ziua aceea.Mie nu-mi vin idei, (N-a nins la minesad ) dar eu zic sa scrii ce ai simtit tu.Pwp.