| AnonimulRo a întrebat:

Stiti cand vorbim cu alti oameni straini total pe care nu ii cunosti, ne intelegem bine, ori ne suparam pe persoana respectiva, ori nu e placuta, ori e plictisitoare etc.
Dar in timp ce vorbim cu persoane straine (pe site-uri online, aplicatii online etc.), v-ati gandit vreodata daca personalitatea persoanei respective (pe care o dam noi cu impresia prima data) este aceeasi cu personalitatea din viata reala?
De ex: In timp ce vorbiti cu o persoana straina pe un site online ce pare a fi politicoasa, v-ati gandit ca acea persoana este de fapt agresiva(< sau oricare trasatura specifica omului)?

3 răspunsuri:
| larisalary12 a răspuns:

Si eu vorbesc pe omegle cu strainii si dupa cateva cuvinte frumoase incep sa isi dea arama pe fata, deci cunosc senzatia

| Veritas a răspuns:

Nu m-am gândit la asta până acum dar ai dreptate, online putem fi cine vrem să fim nu cine suntem.

| MirkwoodLeviathan a răspuns:

Când vorbeşti pe chat-uri cu străini, foarte rar îşi scot la iveală adevărata personalitate. Nici eu nu fac asta, mai ales că mă apuc să vorbesc cu străinii doar când mă plictisesc şi foarte rar mă imprietenesc cu ei, pentru că în "lumea internetului" toţi poartă o mască.
Sfatul meu este să nu te ataşezi niciodată prea tare de o persoană virtuală, pentru că o să fii dezamăgit în final.