| DreamAsk a întrebat:

Stiti ce se va intampla in sezonul 6 din,, The vampire diaries" (,, Jurnalele vampirilor ")? Vreau tare mult sa stiu! ( Ma intereseaza daca Damon a supravietuit si daca da, cum?; daca pe la inceputul, mijlocul sau sfarsitul sezonului se va intoarce; daca el si Elena vor ramane impreunawinking

Răspuns Câştigător
| RalucaCristea a răspuns:

"The Vampire Diaries la Comic-Con 2014, unde s-a vorbit despre viitorul sezon 6.Imediat dupa a fost lansat un videoclip cu Ian si Kat unde confirma aparitia lor in sezonul 6, dar acum sa vedem ce spune Julie si actorii despre ceea ce urmeaza:
- Ce fel de evenimente vor avea loc in sezonul 6?
Julie : " Cu partea cealalta fiind distrusa, alte persoane care au murit inainte nu se pot intoarce. Asta este sfasietor, dar noi ne-am straduit sa aducem o parte din ei inapoi, ahm Salut Alaric Saltzman."
- Relatia Damon & Bonnie?
Kat Graham : Damon&Bonnie sunt acum amandoi intr-un loc misterios astfel incat aceasta partajare ne ofera destul de multe scene impreuna.As spune ca veti vedea mai multe interactiuni intre ei decat inainte.
- Ce post va ocupa Alaric in acest sezon in afara de tutore?
Davis : " Alaric va parasii Mystic Falls si va fi profesor la o universitate locala. "
- Alaric nu va primii nimic legat de dragoste?
Julie : " Cred ca oamenii primesc ceva obraznic in universul nostru si cel care are nevoie de asa ceva este Saltzman. "
- Acum cu Damon aparent mort,Elenea isi va gasi alinarea in bratele altui tip?
Nina : " Daca Elena face asta inseamna ca ceea ce a fost intre ea si Damon nu a fost real,deci Elena se va ocupa cu altceva,ceva confuz,trist,un alt loc care-i va alina durerea. "
- Peste tot se spune ca nu mai exista sperante pentr Stefan si Elena, asa este? Va exista sansa sa revina Stelena undeva pe linie?
Julie : " Nu, nu se va intampla prea curand, dar totusi nu-mi place sa spun ca niciodata nu exista speranta pentru ceva, deci cine stie...Acum dragostea dintre Damon si Elena este atat de puternica la fel cum si prietenia dintre Stefan si Elena este la fel de puternica. Elena a avut smuls din bratele ei sufletul pereche asa ca ea va face muncii foarte mult acum pentru acest spectacol."
- Relatia dintre Rick si Enzo, cum va fi?
Davis : " Cu siguranta va fi foarte gelos, nu se vor prea intelege bine cand el va afla ca Damon l-a cam inlocuit cu un alt coleg de pahar.
Julie : " Nici Enzo nu va fi prea entuziasmat la randul lui, deci nu se stie daca se vor creia scene de baut intre cei doi. " un mic interviu cu protagonistii serialului

2 răspunsuri:
| StalkerSoul a răspuns:

Sez 6 incepe pe 3 octombrie. Damon, a supravietuit, dar este blocat pe lumea cealalta si sigur gaseste o cale sa se reintoarca.