| DoodleEver2 a întrebat:

Sunt extrem de obosita, in ciuda acestui fapt nu pot dormii, de 2 nopti ma fatai si adorm pe la 4-5, iar la maxim 8 ma trezeste mama in plus nu pot dormii nici la pranz laughing Vreo solutie? Exceptand extraveralul, URASC PASTILELE!

Multumesc anticipat, dau funda si somn usor celor care vor reusii sa adoarma

13 răspunsuri:
| Liviucu a răspuns:

Sport la greu, ateltism. Cu siguranta dupa oboseala pici in nas. Si ai si avantaj, in un an vei fi supla si cu cativa centimetri in plus in inaltime. happy

| DoodleEver2 explică (pentru Liviucu):

Pai... ce fel de sport? laughing

| Liviucu a răspuns (pentru DoodleEver2):

Poti face abdomene, jogging, sex, orice lucru care ti-ar epuiza puterile la maxim. Si culca-te tarziu si trezeste-te devreme pret de cateva zile pentru a-ti regla orarul de somn. Pune-te in pat la 2 si pune ceasul la 7 pret de 2-3 zile si apoi ai sa vezi ca adormi si la 11 ca la maxim 8 sa nu mai poti dormi si sa te simti mai bine.

| DoodleEver2 explică (pentru Liviucu):

Ideea e ca nu am conditie fizica, in plus lenea e cucoana mare... abdomene -> exclus laughing apoi de jogging...pai nu rezist mult, am incercat si probabil asta voi continua

| Liviucu a răspuns (pentru DoodleEver2):

Atunci probabil esti stresata de ceva si o fi ceva trecator. In ceea ce priveste lenea ar trebui sa o elimini din defecte, este ceva care n-are ce cauta in caietul unei domnisoare. Eu mai degraba fac abdomene decat sa alerg. Oricum, ideea centrala e sa te axezi pe sport. Sau stai la PC 12 ore si vei obosi sigur. Nu mai stiu cu ce sa te sfatuiesc.

| DoodleEver2 explică (pentru Liviucu):

Eu nu pot sa fac prea multe abdomene, pur si simplu nu ma mai tine dupa maxim 20 laughing asa ca aleg alergatul in parc undeva la aer cu o prietena ceva

| Liviucu a răspuns (pentru DoodleEver2):

Draga mea, fa cate poti dimineata si seara... Eu facusem burta de la servici pentru ca stau toata ziua la PC si bag fast food-uri si sucuri acidulate... si uite ca am mai dat jos pentru ca in 3 luni am facut si dimineata si seara cate 30. Bineinteles ca abia ma misc dar macar stiu ca daca nu renunt la ele poate ajung si la patratele. laughing Asa ca daca vrei abdomen frumusel pune mana si lasa lenea si alte motive. Vrei sa scot cureaua? raised eyebrows Sau vrei sa te alerg in parc? waiting

| DoodleEver2 explică (pentru Liviucu):

Cred ca varianta cu alergatul in parc ar fi o solutie laughing

| DoodleEver2 explică (pentru Liviucu):

Si sincer nu "gasesc" motive ( lenea ma urmareste de la nastere ) laughing

| Liviucu a răspuns (pentru DoodleEver2):

Bai si mie mi-e lene de multe ori sa ma ridic de pe scaun sa merg la bucatarie. Dar de fiecare data mai nou imi zic "hai baaaa ce puii mei, zici ca-s copil", si in secunda 2 ma ridic de pe scaun. Asa fa si tu, ai sa vezi ca te schimbi incet incet, treptat treptat...

OK, te alerg in parc cu o singura conditie. Dupa ce obosesti, pleci acasa si ma lasi cu prietena ta sa fac gioghing. big grin big grin big grin laughing

| DoodleEver2 explică (pentru Liviucu):

Prietena mea nu se desparte de mine si oricum va ceda si ea la fel de repede ca mine asa ca "no chance"

| Liviucu a răspuns (pentru DoodleEver2):

Foarte bine, pai daca cedati atat de usor cred ca pot face fata in trei... whistling

laughing

| DyaLove a răspuns:

Sincer sunt la fel ca tine. Adica mie una nu prea imi place sa dorm de fel... nu stiu de ce si adorm si foarte greu. laughing