| Iuliaana a întrebat:

Sunteti bucurosi ca vine, de fapt a venit vacanta mare? Cum va veti petrece acest timp liber? Multumesc love struck

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu prea am la ce mare bucurie sa ma gandesc. Acum important pentru mine este sa termin sesiunea cu bine. Apoi vedem ce o fi. Nu dispun de un buget extraordinar sa merg in vacanta la mare sau stiu eu pe unde. Daca voi merge undeva va fi pentru o zi la un gratar prin apropiere. In principiu vreau sa profit de vacanta asta pentru a lectura ceva mai mult. Dar e mult spus vacanta. La mine e munca mereu. Nu am vacante.

| Razvan a răspuns:

Cat mai organizat posibil.Nu mai las eu timpul sa treaca pe langa mine ca vacanta trecuta.Mai am inca niste chestii de rezolvat pentru scoala si insusi gandul ca sunt unica care va mai popula liceul saptamana viitoare ma deprimasad

| Xonia a răspuns:

Eu sunt jumate-jumate
Adica jumate trista ca 3 luni nu-mi mai vad colegii, ca ma plictisesc acasa, n-am cu cine sa ies pe afara, nu mai vad p cinevawhistling(un baiatcrying)
SI sunt bucuroasa ca o sa ma duc la mare(in august...)si ca nu ma mai stresez cu notele, nu ma mai streseaza profesorii...
dar parca tot mai bine e la scoala sa ai ce face decat acasa sa te plictisestisad

| UNfriendLY a răspuns:

Vine bacu` care vacanta sad

| kiss1 a răspuns:

Zilele vacantei de vara s-au apropiat repede.toti copii isi fac planuri pentru bine meritata vacanta dupa un an scolar plin de realizari. Unii merg la bunici, altii la mare, la munte, toti sunt bucurosi.
Eu impreuna cu familia merg la mare. Imi place foarte mult apa inspumata, nisipul fin si cald de la malul marii. Restul vacantei mi-l petrec la bunici ajutandu-i la treburile gospodaresti. M-a intorc acasa aproape de inceputul anului scolar, dar pana atunci ma bucur de ultimele zile de vacanta la bunici. Urmaresc in fiecare zi randunelele de la streasina casei care isi pregatesc puisorii de plecare in tarile calde. Imi este greu caci si eu voi pleca si va ramane casa bunicilor fara randunele si fara randunici.
In apusul soarelui imi depan gandurile traite de-a lungul vacantei si le astern pe hartie care vor ramane amintiri in paginile copilariei mele.

| stefangeles a răspuns:

Nu pentru ca abia acum incepe munca... condoleante celor ce trebuie sa munceasca de la varste fragede sa pota trai decent o vara in vacanta... big grin

Bft si Vacanta cat mai linistita tuturor elevilor

| sellyyy a răspuns:

Voi face diferite lucruri, si da sunt super bucuroasa... voi merge cu rolele, fac plimbari cu prietenele mele, cu mama, la bazin, voi face si teme, si multe alte lucrurui.nu cont ce fac ci doar ca aceasta vara sa fie de neuitat si sa fie the best!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daa suntem bucurosii. Dar pentru unii inca nu a venit tongue
Cred ca voi dormii intrunalaughing

| rhadoo a răspuns:

Nu sunt deloc bucuros! Am bacul!