| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Sunteți pRO/ CONTRA pariurilor?

17 răspunsuri:
| ionur a răspuns:

Chiar vorbeam despre rahaturile astea care nenorocește multe vieți și famili. Sa dispară toate cazinourile și toate pariurile de pe față pământului și toți drogați și drogatele și proxeneți ăștia dețin cei mai mulți din ei cazinourile și pariule astea pești care au femei și fete la produs toți ăștia merită câte 10 gloanțe în cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa joci 5 lei, hai 10 sunt PRO, dar sa joci sute de lei deja e o absurditate fiindcă nu prea ai cum sa ieși pe plus din pariuri!

| Sisiwieuc9 a răspuns:

Stau și ma gândesc, când pariaza la tenis, de ce naiba nu pariază pe ambii jucători? Asa nu poti pierde.

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Pro ca asa scapa societatea de oamenii prosti, adica cei care baga la pariuri.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Dar de ce trebuie sa fim pro sau contra? Fiecare iți cheltuie banii cum dorește, eu unu știu ca daca voi câștiga banii multi din jocuri, pariuri le voi cheltuieli pe toți pe nevoi primitive, as prefera sa** ma maturisez **(Cacofonie
Cacofonie: încercați să evitați astfel de formulări)

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Sisiwieuc9):

happy Te-ai gandit mult? Stii ca un jucator pierde orice ar fi ceea ce inseamna ca pierzi si tu un pariu

| Lioana a răspuns:

Pariurile sunt o sansa sigura de a pierde bani. De ce as fi PRO? Nimeni nu s-a îmbogățit din pariuri. Si cine a castigat a bagat mai multi bani inapoi.

| johnnny123 a răspuns (pentru Sisiwieuc9):

Tu nu prea înțelegi cum funcționează pariurile, nu-i așa?

Hai să-ți explic eu într-o formă foarte simplificată, folosind chiar exemplul tău cu tenisul:

Dacă pariezi 5 lei pe un jucător și 5 lei pe celălalt jucător, asta nu-ți garantează că vei câștiga, ci din contră, îți garantează că vei pierde.

De ce? Pentru că vei "câștiga" maxim 9 lei, dar tu ai cheltuit 10. Adică per total ai pierdut 1 leu. Casa câștigă întotdeauna, nu tu.

Exact la fel funcționează și atunci când vrei să cumperi toate combinațiile posibile la loto. Întotdeauna costă mai mult decât poți câștiga.

| Belea888 a răspuns:

Hai sa îți explic care este chestia, am un prieten care câștigă mii de lei pe bilet odată la 2-3 zile, face asta de 7 ani și pierde un bilet odată la 30, totul sta in gradul de pregătire, omul este expert in chestia asta și nu iese pe minus, nu merita sa te bagi daca nu ești destul de pregătit să faci chestia asta, fiecare meci trebuie analizat înainte de depunerea biletul, nu sunt aici să vă învăț să bagi dar, fara o bună pregătire în domeniu e destul de greu să câștigi adică joci că la aparate, majoritatea spun că sunt niște aiureli so tot așa dar asta se întâmplă din cauza că sunt oameni inculți care își bag salariile și alocațiile copiilor și tot așa cu gândul că poate câștiga și când pierd se enervează și baga din ce in ce mai mult până rămân vai morții lor, merita să bagi la pariuri deca ești destul de specializat altfel, nu, eventual să bagi cate 5 lei sau 10 maxim, dar că să câștigi bani calimera trebuie sa faci niste bilete speciale nu bagi la nimereala și nu pe statistici e puțin mai complicat de asta spun că trebuie să fi bine pregătit, totusi nu băgați la pariuri cu gândul de a scoate multi bani, că așa pierdeți din ce in ce mai mult, am spus maxim 10 lei sa te distrezi că pentru bani trebuie sa ști ce faci

| Belea888 a răspuns (pentru Belea888):

Sunt metode prin care să înveți cum se joaca dar ai grija CINE te invata

| gabicoo a răspuns:

Într-un port mediteranean discutau doi marinari! Cel tânăr îl întrebă pe cel bătrân despre jocurile de noroc!
Cel bătrân îi zice: Uite fiule cu banii câștigați mi-am cumpărat șapca asta de căpitan!
Aha! Zice cel tânăr! Dar din banii pierduți?
Îmi cumpărăm vasul ăla mare care intră acum în port!
Poveste spusă de un marinar grec!

| gabicoo a răspuns:

Uite aici și un câștigător:
https://m.youtube.com/watch?v=ncd2zY2kKgA

| darrio2007 a răspuns:

Contra.

| doctorandus a răspuns:

In ce ma priveste pe mine si familia mea: contra. Restul sunt liberi sa faca ce vor.

| ReddY25 a răspuns:

Contra

| Tokyo44 a răspuns:

Poate deveni un viciu când nu știi ce faci.
Dacă vrei sa fie un hobby sau mai mult trebuie sa știi ce faci.
Pentru pariori o sugestie : Jucați din banii câștigați nu din banii voștri.
Cum?
Pariază 10 RON pe un meci sau maxim doua.
Suma câștigată, profit, pariază pe alte doua sau un singur meci. Câștigi suma x.
Pariază suma x tot pe un meci sau doua.

Acum poți decide sa pui ceva deoparte sau paria toată suma pe alte 2 sau 1 meci.

In cel mai ghinionist caz, poți pierde suma de început, 10 RON, de câteva ori.
Dacă iti permiți sa pierzi/ Riști mai mult, înlocuiește suma de start cu ce valoare iti permiți sa pierzi de câteva ori la rând.