| Paula2018 a întrebat:

Tocmai am aflat astazi ca sunt insarcinata, cred ca e cea mai frumoasa zi pentru mine. La sfarsitul lunii aveam programat concediu la mare, la care clar o sa renunt. Oare imi recomandati ceva locuri mai retrase, la munte, habar n-am, unde sa mergem o zi, doua? Sau ar fi mai bine sa renunt la ideea de concediu in perioada asta?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Busteni. Munte, aer curat.

| Adry05 a răspuns:

Ce drăgut, nu știu dacă te confund dar cred că tot tu ai postat mai demult că îți dorești un copil, mă bucur că s-a întâmplat, să crească bine și sănătos. Nu văd de ce să nu mergi la mare, alege o stațiune mai liniștită și un hotel care să respecte normele impuse de situație. intră pe grupu de Facebook „am fost acolo" sunt recomandate multe astfel de locuri

| Paula2018 explică (pentru Adry05):

Daaa, eu am postat cu doua luni in urma, eram tare nerabdatoare. Multumesc mult! happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarcină usoară, mergi la Brasov sau Bușteni este aer curat si te vei relaxa. Numai bine.

| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari si ...sarcina usoara!
Evita aglomeratia si infectia cu covid. Amana plecarea in concediu pana cand trece virusul, chiar nu merita sa risti a te infecta acum, cand ai un sufletel in pantec.
marea este NU categoric, din cauza prostimii care au dat garmada si acum isi dispusa covidul si-l duc acasa familiei.
Pleaca dimineata devreme, undeva la munte, singuri si intr-o zona f retrasa si nemabtura de turisti (neaglomerata) si intorceti-va seara, acasa la voi.

| Sofer a răspuns:

Mergi la munte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un loc liniștit e cel mai potrivit

| Michaeel a răspuns:

Felicitări! Numai bine pentru tine și pentru micuț! Nu renunță la concediu, oricui ii prinde bine un concediu, la mare e frumos și poate fii și liniștit.

Răspuns utilizator avertizat
| Pantagruel a răspuns:

Inchide TV ul si mergi linistita.
Felicitari! Si eu incep sa ma gandesc la un kinder.

| Paula2018 explică (pentru Pantagruel):

Sincera sa fiu nu m-am mai uitat la TV de ceva vreme, nici nu mai stii ce sa crezi. Renunt mai mult la mare ca sunt din Bistrita su cred ca o sa fie cam multe ore si o sa fie mai greu un pic. Si multumesc! happy

| viorelman11 a răspuns:

Sa fie intr-un ceas bun.

| Crisdc69 a răspuns:

Vino sa ti mai fac unul dupa.