| PublicName330 a întrebat:

TPU, am o problema. Cand ma trezesc pentru scoala este 7 jumate...Imi fac treburile la toaleta, ma spal si mananc. Cand ma imbrac e 7 si 40. Cand ies afara se face 7 si 45. De ce trece numai mie timpul? Merg destul de repede, iar cand ajung in clasa e ora 8 si 10 si profesoara e in clasa. Ceasul de la scoala nu e gresit, dar cand si alerg se face 8 desi am scoala la 55 m de mine. Ce pot sa fac sa incetinesc sau sa opresc timpul fara sa se opreasca aerul si oamenii? Scuze de categorie...

6 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Trezește-te cu jumate de ora mai repede. Pune-ți hainele la îndemână. Încearcă să nu te mai gândești la altceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trezeste-te la 07:00, iar la 07:35 cu siguranta vei fi gata si vei putea pleca la scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trezeste-te mai devreme. Mi se pare cam greu de crezut ca rezolvi treburile la toaleta, te speli pe dinti si mananci in 10 minute dar in fine... Trezeste-te putin mai devreme, macar cu 15 minute. Eu ma trezesc la 6:10 (ora incepe peste o ora, desi profesorul mai intarzie), dar niciodata nu ajung dupa ce vine profesorul, in cel mai rau caz dupa ce se suna. Sa stii ca nu te poti imbraca si incalta in 5 minute, e prea putin. Trezeste-te putin mai devreme si daca pleci cu vreo 10 minute mai devreme de acasa vei ajunge la scoala la timp fara sa alergi.

| SuneteDeChitara a răspuns:

Trezeste-te mai repede ca altceva n-ai ce sa faci.

| Adyy5 a răspuns:

Eu ma trezesc la 06:00 si plec la scoala la 07:10 si nu stau departe.Te trezesti mult prea tarziu, incearca sa te trezesti la 07:00(cel mult).
Nu poti face altceva.
Crezi ca mancatul, mersul la toaleta, drumul spre scoala si spalatul dureaza doar jumatatate de ora avand in vedere faptul ca te trezesti la 07:30 si scoala incepe la 08:00?

| Sieupeaici1234 a răspuns:

laughing)))) Super tare. Eu zic sa incerci sa te teleportezi.