| RestricT a întrebat:

TPU, am o problema cu pc-ul. De cateva zile, cred ca am luat un virus cred. Mi se pare ca mi-a sters ATI - ul. Cand intram in Samp ( san andreas multi player ) Stateam cateva secunde maxim 1 minut si monitorul mi se stingea monitorul, ca si cum unitatea ar fi fost stinsa. Apropo, si scoate un sunet unitatea de parca " GEME " sau ceva de genul, inainte nu facea asa, adica porneam facea putin dar se oprea, posibil de la praf. Am sters aseara interiorul calculatorului de praf ( credeti-ma era extrem de mult ) cu grija, si parca facea mai urat. Azi am reinstalat windows-ul am instalat tot ce trebuie ATI-ul, sunetul etc. si am vazut ca tot asa imi face cand intr-u in samp. Sta cateva secunde, dupa care se face negru ecranul si in loc de luminita albastra care apare cand este aprinsa unitatea apare luminita portocalie & unitatea este aprinsa. Uitati ce monitor am : http://techie-pinoy.com/......nitor.jpg.

Imi trebuie urgent un raspuns concret, raspunsul care ma ajuta cel mai mult primeste funda :(. Multumesc

2 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Nu are legatura cu monitorul... Habar nu am ce inseamna Samp dar cred ca e de la el.

| RestricT explică:

Nu e de la samp. ( samp adica san andreas pe net )... Doar joc de vreo 2 ani si mi-a mers... Eu cred ca e de la ATI, sau poate placa video