| мιcυтѕαααα a întrebat:

TPU, nu stiu ce sa fac. Mi se clatina o plomba. Habar n-am de ce ca n-am mancat nimic tare pe ea ca sa o deranjez. Ieri am observat inainte de culcare cand ma spalam pe dinti si cand am incercat sa verific cu degetul daca se clatina, se clatina. Si cand m-am bagat in pat am inceput sa plang si mama cand a intrat in camera a crezut ca plang, da' eu i-am zis ca ma ustura ochii. Plangeam ca mi-e frica sa ii zic mamei ca o sa ma certe. "Iar dau bani pe plomba ta? Trebuia sa ai grija de plomba aia ca sa nu se clatine!" cred ca asa ar cam zice. Ce sa fac? Pot sa las plomba asta? Se misca foarte putin. Multumesc!

6 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Dar de multe ori este vina dentistului pentru ca nu a pus-o cum trebuie(mie mi-ai cazut plombe si dupa 2 saptamani dupa ce le-am pus)... daca doar se clatina si nu te doare nu are nimic dar intr-un final o sa cada.

| VladPetcu a răspuns:

Nu! Trebuie schimbata altfel iti faci tie rau.
Si nu este mult o plomba 5-10 lei nu o sa te certe daca tine la tine si te iubestewinking
Funda?

| frida0purple a răspuns (pentru VladPetcu):

Cum sa fie 5-10 lei o plomba?
o plomba in Ploiesti, pe 3 parti este 120 lei. pe 2 100 iar doar pe o parte 80.

| VladPetcu a răspuns (pentru frida0purple):

Eu merg la dentist si pe o plmba dau 8 lei laughinglaughing
мιcυтѕaaaa hayde la mine ca te ajut eu cu plombawinking
Funda?

| frida0purple a răspuns (pentru VladPetcu):

Poate la stat este atat...

| emiliaolteanu a răspuns:

Nu risca. Zii mamei tale. Daca iti zice ceva zii ca o platesti tu, dar nu cred ca o sa te certe.