| onlyya a întrebat:

Tre sa citesc o carte al romana o carte care vreau.asta e problema ce carte as putea sa citesc.adica un roman. nici chiar prea multe capitole. dati-mi niste titluri de carti care le-ati citit si vi se par mai interesante. nu vreau sa ma plkictisesc dupa prima pagina citita. funda

7 răspunsuri:
| adutzadragutza a răspuns:

La rascruce de vanturi, sau Panza de paianjen happyhappyhappy

| Iony_5207 a răspuns:

Eu pentru lb romana am citit "Morometii" (vol 1) si "Mara" de Ioan Slavici!
Cele doua romana sunt foarte interesante, plus ca iti vor folosi si pe viitor! happy

| Pneumonoultramicroscopicosilicovolcaniconioza a răspuns:

Pai... Aventurile lui Tom Sawyer de Mark Twain David Copperfiel de Charles Dickens(are 3 romane dar e misto cartea) si Zece negri mititei de Agatha Cristie(asta e misto rau si e scurta de 150 pagini)

| Muppet a răspuns:

Maytrei de Mircea Eliade. Mie mi-a placut foarte mult, e o poveste frumoasa.Succes la citit :*

| Andreutza_8846 a răspuns:

Mihaela Radulescu - Niste raspunsuri
Mihai Drumes - Invitatie la vals/Scrisoare de dragoste
Paulo Cohelo - Alchimistul

| 2000valentin13 a răspuns:

Depinde in ce clasa esti daca esti a 7 a poti citi 'lorelei' de ionel teodoreanu

| bonnie97 a răspuns:

Obiecte ascutite de gillian flynn
suflete moarte de gogol
cartea viitorului de cecelia ahern
secrete bine pazita de sandra brown
christine de stephen king