| Anonymous56 a întrebat:

Trebuie obligatoriu sa ne facem card de credit ca sa ne puna banii(de liceu) direct pe card?batting eyelashes
P. S.:Ne a sp diriga sa ne facem card de credit ca sa ne puna banii de liceu pe card dar nu ne-a sp daca e obligatoriu sau nu!
P. S.:Vreau rasp urgent! Dau funda! pls tonguebatting eyelashes

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca a spus card de credit, acesta se acorda numai celor care au venituri. Cred ca a spus card de debit ori a gresit si ea, nu stie deosebirea intre cele doua tipuri de card, desi cred ca are si ea card pentru salariu. Numai bine!

| zdrangoi a răspuns:

Gresit!
cardul de credit este un card de imprumut.
ori n-ai inteles bine ori "diriga" e dezinformata.
ori ne pacalesti. liar

| Anonymous56 explică (pentru zdrangoi):

De pacalit nu va pacalesc, ca diriga ar fi inteles gresit nu cred sau o fi posibil nu stiu.Acum nu dau "explicatii detaliate"!

| zdrangoi a răspuns (pentru Anonymous56):

Ok

| Chris88 a răspuns:

Raiffesein, BCR, Bancpost fac carduri bancare pentru minori. Sunt carduri de debit atasate unui cont curent in care puteti primii alocatie, bursa, etc.

Card de credit se poate face doar de catre persoanele majore ce pot demonstra venituri in vederea acceptarii unei limite de creditare pe acel card.