| PavƎl_PavƎl_1994 a întrebat:

Unde as putea sa donez niste haine sau jucari pentru copii sarmani (Bucuresti)?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Incearca la :
*Centrul de zi al Fundatiei Caminul Phillip, str. Tunsu Petre, nr. 9, sector 5, Bucuresti, Tel/Fax: +40 (21) 423880
E-mail: phillip@dial.kappa.ro

vezi link-ul:http://www.caminul-phillip.ro/ro/difference.html

**centrul de zi al fundatiei:http://www.casasfiosif.ro/contact/
*** alte case de copii :http://www.imparte.ro/......i-554.html

5 răspunsuri:
| Reyskate99 a răspuns:

La un centru de copiii sau la o biserica da mai bine sa fie Baptista sau Penticostala.

| Axys a răspuns:

Eu cred ca prin zona unde locuesti tu poate gasesti incerca si asa sper sa reusesti sau la bunici la tara daca ai

| nico05 a răspuns:

Sunt o mamica a doua fetite cuminti de 2 si 5 anisori.Fac apel la mimicile cu suflet. Avem mare nevoie de hainite de copii,de adulti,alimente,pampersi, incaltaminte, jucarii, produse de igiena, rechizite pentru clasa 1 sau chiar si alimente. Orice pentru dumneavoastra este un lucru mic sau nefolositor, pentru noi inseamna enorm de mult.Din pacate am avut multe promisiuni, insa am asteptat cu sufletul la gura sa primim cat de putin, dar nu am mai avut vesti sau doream sa platim transportul...nu as vrea sa va plictisesc cu o lunga poveste, pe scurt va spun ca mama mea a murit de leucemie acum 7 ani, iar tata ne-a alungat din casa cu ambele fetite sub diferite pretexte.Parintii sotului meu s-au despartit de cand sotul meu era micut, iar mama lui si-a crescut singura copiii.Sotul lucreaza pe un salar de 600 de lei din care abia reusim sa platim intretinerea si sa mai cumparam cateva alimente.Eu nu lucrez, sunt casnica pentru ca nu am cu cine sa las fetita mai mica.Aici in sat nu este camin.Cea mare este la gradinita, urmeaza sa mearga la scoala.Pe 11 aprilie este si ziua lor de nastere.Va rugam daca doriti sa faceti un bine din tot sufletul dumneavoastra, fara a ne jicni sau a ne judeca, va rugam sa ne ajutati.Doar cel trecut prin necaz ne poate intelege.Va doresc o viata binecuvantata cu multa sanatate!

| einFrau a răspuns:

La biserica, cea mai apropiata de tine