| sweetmih a întrebat:

URGENT TPU! Cum iti faci un card si ce taxe se platesc? Ce preturi trebuiesc platite?

3 răspunsuri:
| persseuss a răspuns:

Nu platesti nimic
te duci la banca cu buletinul si zici ca vrei un card.astepti pana la 7zile si ai gata ai card
platesti pentru intretinere cam 5 10 lei pe an

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la banca la care vrei sa deschizi contul cu buletinul, astepti la coada, apoi ii zici lu' tanti de la ghiseu ce vrei si cam aia-i tot. Te pune sa semnezi o gramada de hartii, iar taxe nu se percep pentru deschidere, doar pentru intretinerea contului, cativa lei pe an sau ceva de genul.

| madalinapaula a răspuns:

Pai mergi la banca cu buletinul si zici ca vrei sa iti faci card si iti vine dupa vreo 10 zile maxim si trebuie sa platesti in jur de 15 lei maxim si dupa aia nu mai platesti nimic