| sweetmih a întrebat:

URGENT TPU! La Cambridge si Oxford te accepta fara bursa doar daca ai 10 sau poti avea si note mai mici, nici chiar sub 5, dar sa-ti platesti tu totul?

4 răspunsuri:
| QueenG a răspuns:

Nu deloc.Trebuie sa ai o medie de peste 9, 80.Iti dai seama ca daca aici ai note sub 5 acolo o sa fii corigent din prima.

| sweetmih explică (pentru QueenG):

Dar merge sa zic majoritatea 10 si 9 cativa de 8 si eventual un 7? nu stiu, ceva de genul asta

| QueenG a răspuns:

Nu stiu, cred ca da dar in general cei cu 10 pe linie aici au 8 acolo cu multa munca, chiar ft multa.Da cred ca ar merge.Dar trebuie sa te si accepte.

| sweetmih explică (pentru QueenG):

Deci poti avea orice medie peste 7 cu 7, 8 ici colo si restul 9 si 10 daca platesti tu. La bursa nu te primesc cu notele astea, nu-i asa?