| Măduuțaa a întrebat:

Urgenttt! Sunt singura acasa si mi-a intrat un liliac in casaa crying.Ce sa fac, cum il scot?

21 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Nu o sa te manance laughing.

| stpu a răspuns:

Eu ieseam pe geam din casalaughing
Cand eram mic am fost cu barca pe dunare impreuna cu niste prieteni. Langa o padure au sarit pe noi 3 liliaci. Un liliac s-a prins cu ghearele in parul unui prieten care avea plete(pe urma s-a ras in cap) laughing) A sarit tovarasul meu cu capul direct in Dunare ca sa scape de liliac si isi dadea singur cu pumnii in cap laughing

| Măduuțaa explică (pentru stpu):

Bravo lui!

| Adiiitza2000 a răspuns (pentru Măduuțaa):

Ramai calma si asteapta`ti parintii, parerea mea.

| Lora1 a răspuns (pentru Măduuțaa):

Atunci cred ca cea mai buna solutie e sa il inchizi in alta camera :s

| Măduuțaa explică (pentru Adiiitza2000):

hee hee.Parintii mei nu mai locuiesc cu mine si sotul meu e plecat cu munca crying.Si mai am si copil mic crying, cred ca nu o sa mai dorm toata noaptea crying.

| Roxiiiiii a răspuns (pentru stpu):

Ce tare rolling on the floor)))))))

| ovidiu8msn a răspuns:

Arunci peste el o patura. Il iei cu patura si il duci cu grija afara. Liliacul este un animal foarte mic si destul de fragil. Nu inteleg de ce este atata tam-tam pe aici. Nu stinge becul (cum spune,, DanielBC''). Liliecii se folsesc de ecolocatie. Deci pentru ei siua sau noaptea sunt tot-una.

Răspuns utilizator avertizat
| Patricia96 a răspuns:

Uaurolling on the floor))))))))))lasa-l inchis intr-o camera(daca e deja acolo)... mie mi-ar fi frica sa-l omorrolling on the floor)

| Danielbc a răspuns:

In primul rand pune-ti ceva in cap, daca s-a prins de parul tau poti sa iti iei adio de la el, in al doilea rand deschide geamu ia o matura si alunga-l.bineinteles mai ai si solutia sa stingi luminile si sa arunci cu chestii in el pana iese pe geam

| dexter7 a răspuns:

Porneste cuptorul cu microunde, o sa creada ca e discoteca si v-a intra acolo big grin. sau deschide geamul sa iasa fara...

| LoveForShania a răspuns (pentru dexter7):

Prea funny comm'u taurolling on the floor)))))))))))))))))))))))))))
Cica, porneste cuptoru cu microunde, o sa creada ca e discoteca si va intra acolorolling on the floor))))))))))
Hahahahha

| Boticelu a răspuns:

;)) Sincer nu stiu. Uite incerca sa citesti aici :D
http://totb.ro/cum-scoti-frumos-un-liliac-din-casa
Sper ca te-am putut ajuta! :d

| Adiiitza2000 a răspuns:

Dai cu un prosop poate zboara afara(sa fie geamul larg deschis)dar iti asumi un oarecare risc. daca nu, asteaptati parintii

| AlexaAlexandra11 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa stai calma si daca ai putea sa il prinzi intr-un fel de... plasa. Nu am idee. SAu inchidel in camera in care este si asteapta sa vina ai tai acasa. Bafta! Si ai grija

| andreibossu15 a răspuns:

Foloseste ultrasunetele liliacul fuge de elewinking

| shtz a răspuns:

In ori ce caz nu te apropia de el si stai departe si puneti ceva in cap o oala ceva ca daca se pune in cap te-ai dat dracu la chelie cu tinehee hee))))