| anonim_4396 a întrebat:

V-ati simtit vreodata folositi?

Răspuns Câştigător
| Crisu_8081 a răspuns:

Da...asta am patit-o cu ultimul prieten. M-a folosit, apoi m-a aruncat ca pe o carpa. A fost cu mine ca sa o uite pe fosta, apoi a reluat legatura cu ea dupa ce s-a plictisit de mine...si m-a lasat ca sa fie cu ea.Este cel mai urat lucru sa fii mintit si folosit, dar trebuie sa inveti sa treci mai departe, sa tii capul sus si sa nu mai pui atata la suflet.Fii mai distanta fata de persoanele care crezi ca te folosesc...pentru sanatatea ta mintalahappy Numai bine!

16 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Immm, nu. Si daca am fost, nu m-am prins. Norocul lui/ei!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Da.sadDe catre o colega care se dadea drept prietena mea si de fapt ea imi facea cel mai mult rau.

| elena a răspuns:

Oho, de cate ori... dar m-am complacut in situatia respectiva, am dat senzatia ca nu inteleg nimic..."scopul scuza mijloacele" a spus Machiavelli prin scrisul lui Caragiale.

cami
| cami a răspuns:

Da. Asa cum spune si @andrutza, imi spun mereu "Gata, o sa fiu egoista si rautacioasa de data asta." dar. sfarsesc prin a fi intelegatoare si iertatoare...

| Barajag a răspuns:

Oooooo de cate ori si totusi ar fi mai bine sa fiu egoista, dar nu-mi sta in fire, tot mai mult am eu de castigat, chiar daca se foloseste de mine cineva.

| Leea1234 a răspuns:

Numai odata!?!?! sunt asa de credula si naiva ...si de fiecare data imi zic :gata, asta a fost ultima oara! de acum inainte ma fac egoista! oooooo laeee!

prfml
| prfml a răspuns:

Miros repede happy cum m-am simtit folosit ma si retrag. Asta am invatat din propia experienta cand eram mai crud in gandire.

| JackieSue a răspuns:

Hmmm...pai nope. Daca te simti folosit inseamna ca esti naiv si credul, pe cand eu sunt tocmai opusullaughing. Trebuie sa te mai gandesti putin la comportamentul persoanelor, vocabularul lor si asa iti dai si tu seama daca esti folosit.

by Lo

| JackieSue a răspuns:

Hmmm...pai nope.Daca te simti folosit inseamna ca esti naiv si credul,pe cand eu sunt tocmai opusullaughing.Trebuie sa te mai gandesti putin la comportamentul persoanelor,vocabularul lor si asa iti dai si tu seama daca esti folosit.

by Lo

| naya a răspuns:

De iubiti nu. de prieteni uneori, dar m-am bucurat ca au venit la mine pentru sprijin, chit ca veneau doar cand aveau nevoie. ii voi primi si a doua oara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Femeile ma folosesc pentru sex... urasc asta! tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Poate intenția este utilă!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. e un sentiment neplacut.si cine umbla cu asa ceva este inuman.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pffff de cate ori...si mi-am dat seama prea tarziu, ca ultima fraiera m-am simtit de fiecare data
mi-ar placea sa pot ghici intentiile cuiva de la bun inceput, sa "citesc" oamenii mai bine... dupa ce investesc incredere si ma dau peste cap sa ajut pe unul si pe altul, ma trezesc cu cutzitu' infipt pe la spate
de fiecare data doare mai tare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da! exemplu:cumnata mea de cate ori are probleme plange pe umarul meu iar cand ii este bine... uita ca exist.nici macar nu are timp sa imi raspunda la salut pe mess...nu e vorba de barfa, nu ii reprosez si nu i-am reprosat vreodata cu toate ca ma deranjeaza, merg inainte, nu imi consum neuronii cu asemenea aspecte.

| freedom a răspuns:

Am fost si folosit si ..incerc sa evit asta happy pe cat posibil
imi place sa ma folosesc de cinvea:X