| elly_5249 a întrebat:

Voi va`ti simtit folositi vreodata de o foarte buna prietena? sa te doara.sa plangi sh sa tii foarte mult la acea prietenie? mie mi s`a intamplat si nu stiu ce sa fac.sa mai fiu o fraiera sau nu?

6 răspunsuri:
| Frogie a răspuns:

Pai draga mea, asta deja nu mai e prietenie! Poate ca tu tii la ea, o consideri prietena ta; dar daca ea nu te considera la fel si se foloseste de tine, ce rost mai are sa continui asa? Vorbeste cu ea serios si intreab`o de ce se comporta asa. Numai ea stie raspunsurile! happy

| BlueRose1 a răspuns:

Crede-ma stiu cum e si eu am patit asta am incercat sa ii mai dau o sansa dar si a doua uara a dat-o in bara. Daca intr-adevar era prietena ta nu trebuia sa te faca sa plangi si sa te foloseasca! sper ca te-am ajutattonguetonguekiss:X:Xlove struck

| wouldyoukillapuppy a răspuns:

Daca iti e prietena nu ar trebui sa te foloseasca in anumite scopuri, vorbeste cu ea, spuneti
parerea si poate se rezolva ceva

| toxic_3876 a răspuns:

Uite. mie mi s. a intamplat.si am facut o chestie foarte simpla : am stat o data.de 2 ori.dupa.brusc am sters tot ce imi amintea de prietenia eioh go on. si pur si simplu treceam pe langa ea(stiu ca muulti o sa zica."aa inseamna ca nu ati fost pr bune")ba daaa.am fost.oh go on dar nu suport sa ma calce cineva in picioareoh go on.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca intr-adevar ti-era o prietena buna, atunci nu se folosea de tine si nu te facea sa suferi. Din contra, o prietena buna trebuie sa-ti fie mereu alaturi si sa nu te faca sa suferi.Nu trebuie sa te lasi umilita de nimeni, nici chiar de 'cea mai buna prietena', pentru ca nu esti fraiera nimanui.Asa ca pune piciorul in prag si spune-i ca nu ai nevoie de asemenea prietene.succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi s-a intamplat, dar stiu exact cum as proceda daca as fi in locul tau.Desi nu ai specificat in ce sens s-a folosit de tine, te sfatuiesc sa fii foarte atenta la ceea ce-ti cere pe viitor si daca din ceea ce-ti cere rezulta ca se foloseste de tine, eu zic sa nu-i mai faci pe plac si sa ramaneti doar simple amice. Daca vrea doar cateva favoruri nevinovate, nu inseamna ca se foloseste de tinewinking.