| Sἶrenἶa a întrebat:

Va bucurati ca vine Craciunu`? >:

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu ma bucur ca e timpul rece dar de sarbatoare nu imi prea pasa.

| blueangel99 a răspuns:

Da. Cu tot cu atmosfera frumoasă pe care ne-o dă Naşterea Domnului, şi mai apoi, partea laică a acestei sărbători.
Tu?

| Ecea a răspuns:

Ce motiv de bucurie este Craciunul?
Iar imi sparg ficatul cu carne de porc.
Da, intr-un fel abia astept sa fiu musafir, dar nimic mai mult.Alta bucurie nu vad in sarbatori.

| Takocska a răspuns:

Sincer sa fiu nu ca trebuie sa stau cu ai mei si mereu ne certam ca nu ma inteleg cu iei bine. Ca nu inteleg ca am 21 de ani aproape si nu vreau deja sa stau cu ei mereu ci cu prietena mea ca cu incetu vreau deja familia mea.

| Sἶrenἶa explică (pentru Takocska):

Da...si pretenu meu are 21 de ani si eu vreau cu el sa stau de craciun. da na...la 15 ani nu-mi pot permite prea multe.din cauza parintilor. x(. in fine.
Dar spune-le ca esti major si ai voie sa faci orice tongue

| Takocska a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

Pot spune atat zic ca pana cand mananc painea lor nu am cum sa comentez si gu asta gata. Bine la noi prietena mea o sa aiba imediat 20

| Sἶrenἶa explică (pentru Takocska):

Aaha. am inteles.

happy

| Takocska a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

Da e ghinionu meu trec si peste astahappy

| oanyoana a răspuns:

Dap

| AndrewBa a răspuns:

Da smug E sarbatoarea mea favorita big grin A ta :S?

| Sἶrenἶa explică (pentru AndrewBa):

Yeah, si a mea!

| AndrewBa a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

Mie imi place deoarece primesc cadouri si invie Domnul...Dar sunt putin nelamurit cum de el invie-moare-invie-moare... poate e ceva magic big grin
happy big grinbig grin

| Sἶrenἶa explică (pentru AndrewBa):

Pai asa se zice...ca invie...moare, etc laughing

| AndrewBa a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

:d

| floripufi a răspuns:

Da am inpodobit bradul si il astept pe Mos Craciun e sarbatoarea mea favorita o sa fac cornulete si fursecuri si ii voi lasa mancare mosului sigur ii va fi foamne dupa atat drum.Mos Nicolae a venit asa l-am asteptat si pe el chiar daca zic unii ca nu exista de fapt exista dar ei au murit si trece sufletelul lor in fiecare casa si lasa un miros de sarbatioare. Daca eraui parintii nu se mai numea Mos Craciun se numea ziua parintilor cu cadouriile pentru copii.

| Sἶrenἶa explică (pentru floripufi):

Hehe!
Pai...da.n-am ce spune laughing
cati ani ai?

| floripufi a răspuns (pentru floripufi):

E eu fac acest lucru in fiecare an.Nu ma intereseaza cati ani am. Oricum eu am un suflet bun. Fundita?

| FlorinaOnt a răspuns:

Normal.k vine si vacanta si nu mai mergem la scoala, dar bineinteles este si bucuria nasterii domnului, si sunt o multime de traditii sh obiceiuri pe care le respectam:d

| fratiikaramazov a răspuns:

Da, ma bucur foarte mult, dar ma bucur pentru Nasterea Domnului nu pentru ca vine mos craciun.

| OneWayToMe a răspuns:

Da! e sarbatoarea mea preferata! funda?