| LaviniuA a întrebat:

Va place cand ninge ca-n povesti? happy Cu fulgi mari, fara vant...
Pentru mine e wow! big grin

Ce sentimente va trezeste? Va aminteste de copilarie? Cand va duceati pe derdelus, cand va agatati de cate o masina cu sania ca sa va traga, cand zbura sania de sub voi si va umpleati se sange, cand va bateati cu zapada... mai ziceti voi laughing

Bine fiilor, acum mergeti si frecati o fata cu zapada.

8 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Clar la copilarie, cred ca marea majoritate avem cele mai frumoase amintiri din copilarie legate de craciun, revelion, zapada. Nu aveam ora de intrat in casa cand eram mic, pentru ca am fost cuminte, si de multe ori ramaneam ultimul afara, si avem vreo 15 ani, erau zapezi cu fulgi mari si abundente seara de seara, stiu ca mereu inainte sa intru in casa, stateam gura casca la cat de frumos ningea, ce vremuri.

| sabin89 a răspuns:

Mie îmi amintește de câte o zi când începuse să cadă câte un fulg din ziua de dinainte; dar în ziua aceea stătea. Norii erau răzbunați spre apus, dar încă stăteau grămadă peste sat. Ce frumos era! Soare nu era, dar era bine.

| LaviniuA explică (pentru sabin89):

Superb intr-adevar, dar numaa daca ai cald in casa, ca altfel cred ca dispare farmecul.

| Celcestietot a răspuns:

Ultima data cand a nins m-am gandit la o secventa din anime, a fost foarte tare, dar, da, ma duce si cu gandul la o perioada frumoasa din viata mea.

| CostinAlamariu a răspuns:

Întotdeauna am crezut că poza ta de profil este o mască de samurai. Abia acum cand am marit imaginea am vazut ca e o femeie.

| ReddY25 a răspuns:

Da,e fain

| Fantaspirit a răspuns:

Când plouă îmi place că îmi diminuează anxietatea socială

| Kiwi2023 a răspuns:

Daa, e fain laughing