| Cristina788 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa va sunati iubitul/iubita si sa vorbeasca normal ca si cum ati fi doar amici? ca prietenul meu in ultima vreme cand il sun imi vorbeste ca si cum nici nu am fi impreuna...

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Se intampla si chestii de astea. De obicei pentru ca e nehotarat si nu stie ce sa faca. Nu inseamna ca nu tine la tine. Depinde si de persoana. Poate ca relatia ia alta directie decat ar fi vrut el. Poate vrei implicare afectiva prea repede ori nu ii plac unele chestii.

| katala a răspuns:

Imi pare rau, dar se pare ca el nu mai vrea sa fiti impreuna. Ar fi bine sa ma insel; provoaca-l la o discutie directa si vezi ce zice!
Daca e asa, lasa-l, nu mai pierde timpul cu el; dragoste cu sila nu se poate.

| angel_6687 a răspuns:

Da, se mai intampla. Prietenul meu vorbea cu mine la tel. si se saruta cu alta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De acord cu katala. Nu vrea sa iti spuna direct...

| best78 a răspuns:

Poate asta e o modalitate de a-ti spune sa o lasi mai moale te-ai gandit si la acest lucru? nu mai pune la inima ca nu merita daca nu are curaj sa spuna lucrurilor pe nume chiar daca poate asta te-ar durea mai rau.