| Miha1308 a întrebat:

Ati fi dispusi sa va asteptati iubitul sau iubita daca pentru moment nu puteti fi impreuna din diferite consecinte? Vi s-a intamplat vreodata?

Răspuns Câştigător
| Contrast a răspuns:

Depinde ce inseamna pentru tine aceea persoana...cat este de neinlocuit...cat este de "jumatatea sufletului tau", pentru ca atunci cand iubesti, ai astepta-o toata viata!
Ai putea sa-ti iei stimulatorul cardiac din piept, stiind ca de el depinde viata ta?! Normal ca nu! Asa vad eu si partenerul de viata! Poate suna aiurea comparatia, dar pentru mine partenerul e pentru toata viata, indiferent unde-ar fi...si indiferent cat ar trebui sa-l astept.
Acum intrebarea e:
Sentimentele tale sunt impartasite?
sau
El e cel langa care iubirea ta va prinde aripi?
Daca alegerea e corect facuta, normal ar fi ca nimeni si nimic sa nu poata distruge iubirea celor doi: nici timpul, nici distanta, nici neincrederea, nici suferinta...
Dar cum in ziua de azi totul e instant, superficial, substituibil si efemer..., raspunsul il vei gasi in profunzimea sentimentelor voastre.
Si ca sa raspund concret intrebarii tale: Da, mi s-a intamplat sa fim despartiti si sa-l astept...cativa ani.

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

As putea ca dupa un timp inca sa o mai iubesc. E de ajuns, cred eu. N-are rost sa fim ipocriti.

| Libelle a răspuns:

Chestia e ca nu prea vad ce motive:
-parintii? daca e asa si nu poate sa le faca fata inseamna ca nu ma iubeste atat de mult incat sa treaca peste cuvantul lor
-distanta? o relatie se poate mentine si la distanta. Ochii care nu se vad se uita daca nu se AUD
-varsta? iar dam de iubire.Se poate trece si peste varsta
Si presupunand ca intervine sentimentul de nehotarare si neincredere care distruge tot, timpul rezolva. Dar nu-mi plac fazale de genul ``azi vi maine pleci``. In consecinta, da.

| alexaaa a răspuns:

Sall! nu cred ca l-as astepta...mai degraba as astepta sa vad ce se va intampla cu el. daca il iubesti, incearca sa gasesti o solutie care sa nu raneasca pe niciunul dintre voi 2.

| PrinţeSisi a răspuns:

Nu l-as astepta mai bine imi vad de viata mea mai de parte!

| laura_9551 a răspuns:

Daca ti cu adevarat la el /ea ar trebui sa fo dispusa sa il/o astepti
:*