| oCamelia a întrebat:

Deci, sunt intr-o relatie de 2 ani jumate, am mers la o petrecere cu iubitul meu si acolo s-a intamplat ceva groaznic! Un prieten de-al lui, ba chiar foarte bun, mi-a marturisit ca ma place si iubitul meu a auzit + prietenul lui m-a sarutat dar eu l-am impins si atunci a intrat iubitul meu. Ei doi nu mai vorbesc acum si eu ma simt prost, erau cei mai buni prieteni iar prietenul lui mi-a marturisit ca ma placea inainte sa fiu cu iubitul meu. Iubitul meu nu e suparat pe mine dar prietenul lui tot insista sa vorbeasca cu mine iar in ultima vreme nici iubitul meu nu prea mai vorbeste cu mine desi tot imi spune ca nu e suparat.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Normal ca e suparat pentru ca nu se astepta tocmai la prietenul lui sa incerce sa va desparta[ca asta a incearcat sa faca]

| MishikiCrisy a răspuns:

Du-te la prietenul lui si spune-i ca nu il placi si sa inceteze sa te mai caute, ca altfel... nu stiu, te superi. Si vorbeste cu iubitul tau sa se implace cu prietenul lui ca oricum tu nu ii acorzi atentie. Si ca sa fi multumita intreaba-l de ce nu mai vorbeste cu tine daca tot spune ca nu e suparat.
Pe scurt: nu sta deoparte si incearca sa rezolvi problema!
Sper ca te-am ajutat cat de cat.winking

| neutrino a răspuns:

Am inteles: dupa ce te-a sarutat l-ai impins usurel sa nu cada. Ne lasi pe noi sa punem intrebarea?

| Anonima264 a răspuns:

Salut!
Eu cred ca este putin suparat... Poate ar trebui sa mergi cu iubitul tau la prietenul lui si sa ii spui in fata ca nu simti nimic pentru el, poate asa se va simti mai usurat iubitul tau! Iar daca nu merge, poti incerca sa porti o discutie cu iubitul tau sau sa lasi timpul sa calmeze totul!
O zi buna!

| BiancaGeorgiana a răspuns:

Care e intrebarea?

| TheonaBlood a răspuns:

Si care este intrebarea ta? Vrei sa-i impace pe iubitul si prietenul tau, sau vrei sa te desparti de iubitul tau ca sa fii cu prietenul lui?

| xDanielx1998 a răspuns:

Avem si noi mandria noastra si sa fim seriosi cu cel mai bun prieten
Si eu daca eram in locul lui as lasa o perioada de timp sa treaca cam o zi-4 sa imi pun gandurile in ordine sper ca te-am ajutat
Incearca totusi sa ii explici exact ce s-a intamplat funda?