| Criiss16 a întrebat:

Vi se pare enervant atunci cand o pers.(de sex opus) va priveste intruna? Eu am in clasa. un coleg.multi zic ca ma place dar ce ma enerveaza e ca la ore ma priveste intruna si e ff enervant!sadCe as putea face sa nu-mi mai distraga atentia de la ore?sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te place mai. Mie mi-a placut o fata in tranvai si ma mai uitam la ea, ma gindeam cum s-o agat ticalosu de mine laughing. Cind a observat s-a aratat enervata X-( si acasa m-am uitat si eu in oglinda sa vad de ce oare. Bietu de mine, m-am speriat si eu. Am cosuri, nasu incovoiat, ochii bulbucati, gura pina la urechi, urechi mari, chelie si 2 coarne rolling on the floor

10 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Sincer, am avut si eu experiente de genul asta, si da, mi se pare agasant cand un baiat se holbeaza intr-un mod insistent la mine. Ii spui frumusel ca te deranjeaza atitudinea lui si ca nu te simti in largul tau atunci cand te priveste staruitor.Il rogi sa-si directioneze si sa-si axeze privirea intr-un alt punct.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Pai daca vezi ca te priveste inseamna ca si tu te uiti inspre el. De obicei e bine sa ignori... si incetul cu incetul nici el n-o sa se uite. Daca chiar iti displace puteti vorbi - si poti sa-i spui ca te deranjeaza sa te priveasca intr-una. Sau poti sa te muti in banca - cu cineva mai in fata... happy
Oricum daca esti atenta la profesor si scrii ce spune nu prea ai timp sa te uiti in alta parte.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Vb cu el si sp sa nu te mai priveasca atat.happysa stii ca eu te inteleg perfect.am avut si eu o experienta cam neplacuta la fel ca si tine.sad ignora-l si pana la urma o sa te lase in pace.big grin

Bula
| Bula a răspuns:

Daca-ti "distrage atentia de la ore", inseamna ca si tu-l privesti, asemenea.
Nu trebuie sa te sperii, este primul semn de atractie intre persoane (flirt).
Totusi, e mai bine sa discutati in pauze, decat sa ve distrageti atentia, reciproc!

cami
| cami a răspuns:

Hai maihee hee sunt primele semne k e indragostit happyhappy
iti distrage atentia, nu k te-ai uita si tu la el...blushing.ci k in subconstientul tau se da o lupta... te simti flatata happy e si normal happytongue... n-are nimic k se uita.hee hee lasa sa vezi pana unde are de gand sa mearga.[un baiat nu stie sa priveasca subtil, ell se holbeazaa laughing ] aaa si cu varianta sa te muti mai in spate nu cred ca tine.winking se va intoarce si atuncihee hee laughing [garanatat].si poate ca la inceput era enervant happy. dar dupa! o sa-ti placahee hee [garantat si asta laughing] ufff... ce frumos e sa stii ca cineva e indragostit de tine happy! si tu doar ~sa-i dai cate un degetel~.~sa-l joci cum vrei~... dar o sa vina o vreme nu prea placuta atunci cand dupa multe, multe dovezi ale lui, sa-ti ceara ceva...sa fi prietena lui... iar daca tu nu ai sentimente pentru el.atunci o sa fie mai greu.fiindca cum ti-a placut sa te ~joci~ blushing...asa va trebui sa stii si ce sa-i raspunzi...
dar pana atunci...mai e happy

cami
| cami a răspuns:

Hai maihee hee sunt primele semne k e indragostit happyhappy
iti distrage atentia, nu k te-ai uita si tu la el...blushing.ci k in subconstientul tau se da o lupta... te simti flatata happy e si normal happytongue... n-are nimic k se uita.hee hee lasa sa vezi pana unde are de gand sa mearga.[un baiat nu stie sa priveasca subtil, ell se holbeazaa laughing ] aaa si cu varianta sa te muti mai in spate nu cred ca tine.winking se va intoarce si atuncihee hee laughing [garanatat].si poate ca la inceput era enervant happy. dar dupa! o sa-ti placahee hee [garantat si asta laughing] ufff... ce frumos e sa stii ca cineva e indragostit de tine happy! si tu doar ~sa-i dai cate un degetel~.~sa-l joci cum vrei~... dar o sa vina o vreme nu prea placuta atunci cand dupa multe, multe dovezi ale lui, sa-ti ceara ceva...sa fi prietena lui... iar daca tu nu ai sentimente pentru el.atunci o sa fie mai greu.fiindca cum ti-a placut sa te ~joci~ blushing...asa va trebui sa stii si ce sa-i raspunzi...
dar pana atunci...mai e happy

auran
| auran a răspuns:

Ignoral sau roaga-l sa nu te mai priveasca in timpul orelor
sau si mai bine, stati amandoi in aceeasi banca

| Delia 75 a răspuns:

Mu ta te in spatele lui ...nu se poate intoarce in timpul orelor sa te priveasca. Iar in pauza ignora l, iesi in recreati si stai cit mai departe de el.Asta in cazul in care nu iti va cadea si ti cu tronc. El saracul e prins demult in mrejele tale. laughing

| mariusres a răspuns:

Sa te duci sa-l intrebi direct, dar frumos daca are sa-ti spuna ceva si nu poate. Ori iti va spune si atunci vei afla daca te place sau nu, ori nu-ti va spune, dar in acest caz isi va da seama ca nu e tocmai inteligent sa te holbezi insistent la cineva.

| mioara a răspuns:

IGNORAL