| geogi a întrebat:

Ce sa fac? voi ce ati face cand ati vrea sa vorbiti cu fostul/fosta ceva care sa va distraga atentia si sa nu il sunati sau sa nu luati legatura cu el/ea? Dar ca sa nu ma mai gandesc intruna la el ce ar trebui sa fac?sad

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Treci peste of cu o nouă relație.
Pa, pa.

| baru a răspuns:

Daca esti sigura ca relati cu el nu mai poate continua incearca sa constienta de faptul ca viata trebuie sa mearga anainte cu el sau fara el Tu priveste anainte cu curaj si demnitate Nu te mai cobori ca nu te va ajuta deloc Aratai ca esti o doamna ca ai demnitate si ca l-ai respectat atat cat este posibil Va fi soare si pentru tine sunt sigur Trebuie sa ai incredere in puterile tale in forta ta si de ce nu an norocul tau Sunt sigur ca an cel mai scurt timp ati vei gasi fericirea Eu ti-o doresc din tot sufletul meu Sa fi iubita Pa

| gabriela a răspuns:

Faci exact ce trebuie. Hai si vorbeste cu noi! Ignora-l.

| anducu a răspuns:

O dragoste adevarata nu trece usor. e foarte greu. te gandestila toate lucrurile placute petrecute impreuna. si:e greu sa plangi undeodata radeai. Ce sa faci? daca mai tineti legatura incearca sa te apropii deel, sa ii arati ca inca tii. sau oricum vorbeste cuel, fi deschisa. daca nu mai tineti deloc legatura, nu mai vreasa auda detine, nu merita eforturi, nu a tinut si nu tine la tine, dar daca intreaba de tine, te cauta, merita acele eforturi. acum, daca nu mai tineti legatura, uita-l! la inceput e greu, dar incet-incet totu' se rezolva. o noua relatie, un nou inceput! bafta si nu mai fi trista!