| Ilyncutz a întrebat:

Voi ce faceti cand ca plictisiti?, de exemplu cand ploua?

Răspuns Câştigător
| Ollykaa a răspuns:

Ascult muzica.
ma uit la poze.
stau pe mess.
imi sun prietenele si vorbesc cu ele.
fac conferinta cu toti prietenii de pe mess.
ma uit la TV.
citesc.

Funda?

13 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Caut filme de comedie si ma uit, gatesc, ascult muzica, ma uit la design-uri interioare pe net si stau pe TPU

| Someonelikeyou a răspuns:

Cel mai bine imi trag draperiile, imi iau o punga de popcorn si imi aleg un film bunhappy.

sau a doua varianta, vorbesc pe mess.laughing

| Satisfaction a răspuns:

Stau la calculator, joc remmy, carti, sah, table, ascult muzica, invit o prietena pe la mine sau doua sau trei, sau merg eu pana la ea, ma duc la nepotzica mea doooolshe(ii cam naspa ca trebuie sa-mi iau umbrela), sau pana la verishoara mea, sau imi impatur haine, sau dau cu aspiratorul, sau ma uit la un film, vb la telefon, scriu sms, imi fac ceva papika sa nu ma plictisesc cum ar fi clatite sau budinca, imi fac poze( ma imbrac in zeci da haine si hainute ) eeee si daca mai stau mult sa ma gandesc poate mai gasesc ceva... uite ca am gasit...citesc, fac teme, invat si cam atat. Funda?

| rockelle75 a răspuns:

Ma sarut cu gagikmiu... love struck si daca sunt afara mergem la cinema si ne pupam laughing funda? puppy dog eyes

| xGyAx a răspuns:

Ma joc pe calculator metin2, 2story, lady popular...etc...sau ma uit la televizor

| Diiiia a răspuns:

Stau la calculator
Desenez
Dansez
Scriu
Fac curat

| AngieT a răspuns:

Citesc, invat pentru scoala, fac sport chiar si in casa ( o bila de cauciuc o coarda si doua haltere fac minuni), experimentez in bucatarie, confectionez bratari din ata, imi chem prietenele la un ceai cald, vizionez filme... cam asta fac eu

| vldidle a răspuns:

Nu ma plictisesc happy laughing

| Ilyncutz explică:

@alesia29 eu stau pen mess, imi iau ceva de ronzait si ma uit la un film, ma joc pe calculator, citesc, stau pe TPU, ma joc pe Nintendo ma uit la tv...

| alesia29 a răspuns:

Mie imi place sa ma uit la poaie:d
si daca sunt si afara cu atat mai bine:X
sau citesc:X
sau ascult muzicahappy
tu ce faci?

| darrenhaayes a răspuns:

Eu sforai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Pai, cand ploua, ma duc la mansarda, in coltul meu, stau la fereastra si ma uit la ploaie, imi imaginez ca fiecare strop este un om, si incerc sa ii gasesc povestea, alteori stau in geam si citesc o carte buna cu pisicuta mea alba in poala. In general, daca monotonia apare intr-o zi de vara, calaresc, daca este intr-o zi de iarna si ninge, procedez la fel cum am facut cu ploaia, sau stau langa semineu si meditez, intr-o zi de toamna imi place sa faz poze frunzelor, ma prefac ca sunt detectiv, si cercetez padurea, imi place sa merg in padure, iar primavara imi place sa ma dau in leagan.

In general, cand sunt plictisitza: citesc, fotografiez, intru pe TPU, calaresc, ma joc cu pisica, ma odihnesc(dorm), si ma gandeesc in continuu, intr-o admosfera de melancolie!

Bafta!

Pa, pa.

| Carmenela a răspuns:

Ma uit la un film de vreo 2 ore si ceva si nici nu imi dau seama cum trece timpul.De exemplu poti viziona "The EX" sau "The reader". multewinking
Distractzie placuta!