| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa faci cand ploua afara si n-ai ce face in casa? Voi, de exemplu, ce faceti cand va plictisiti sau cand e o vreme ca asta de azi?

Răspuns Câştigător
| Britishstyle a răspuns:

Pai potisicksa asculti muzica
-sa citesti
-sa faci karaokelaughing
-sa dansezi
-sa te uiti la un film
-sa te uiti la tv
-sa te joci pe calculator
-sa vorbesti pe mess cu prietenii
-sa probezi haine mai vechi si sa te distrezi cu o prietena buna sau chiar mai multe facand un mini teatru
-sa faci poze
-sa le modifici
-sa rearanjezi obiectele din camera
-sau pur si simplu sa te joci un joc cu familia.Gen monopoly, nu te supara frate etc...
Sa stii ca exista multe posibilitati...happy

31 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Eu una m-as uita la un film, dar vremea de afara imi ia toata dispozitia.

| Nebuneală a răspuns:

Pai. eu personal.am mai multe variantelaughing! deci
1) stau in casa pe calculator
2) ma uit la tv:d
3) imi chem prietenele la minelove struck ( asta e ce mai buna)

| ConstiintaTa a răspuns:

Pai te joci la calculator, sau daca ai carti de joc, le folosesti, te uiti la tv, dar ai grija sa nu se intrerupa curentul, te joci remi, table, sah alte jocuri ca monopoly sau eu stiu, faci un puzzle citesti bancuri(daca ai vreo carte cu asa ceva) te uiti prin ziare sau reviste, inviti o prietena la tine sau invers, dar sa fie drumul scurt pana la ea ca sa nu va udati, de exemplu eu ma joc un joc, Miss bimbo uite adresa( http://www.missbimbo.com/parrain.php?userId=2257793 ) si alte lucruri, eu asta as face!

| ● Ďعw a răspuns:

Pff.pai nu stiu hoinareshte p nethlaughing. cheamati pr.sau du-te la ei:p. vorbeshte la tel.intra p mess. uitate la tv.ask muzstraight face...si eu m-am plik azi d moartestraight face

| NEC a răspuns:

Ascult muzica si joc dota thumbs up

| KlaudyaAddha a răspuns:

Acum a inceput o ploaie... Ce sa fac eu acum?
-caut lucruri pe net
-desenez
-vorbesc la telefon cu o prietena
-ascult muzica
-ma uit la TV
-il enervez pe verisorul meu
-ma joc tot felul de jocuri cu familia(Monopoly)
-citesc
-ma uit prin reviste

| blue95 a răspuns:

-asculta muzica
-danseaza
-deseneaza
-cheama o prietena
-fai ceva dulce(clatite, prajitura)
-uita-te la un film
-priveste cum ploua
-compune o poezie
-fa-ti un jurnal.sunt multe de facut

| Roxii a răspuns:

Stau la calculator la tv si kem o prietena la mine sau vb la telefon

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu imi chem o prietena. fa si tu la fel

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu imi chem o prietena .fa si tu la fel

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Citesc, ma uit la tv sau stau pe net.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Facem laba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Plictisitoorr... ce televizor ce calculator? ar fi ff distractiv daca stai la casa si sa iti chemi prieteni la tine cu costumele de bae si ati sta in ploaie pana va udati, sau fara costum de bae.happysau puteti sa umblati tot orasul fara umbrelahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ne dam cu trotinetele imbracati in pelerine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iesi afara in ploaia daca e una marunta si rece intr-o zi de vara calda tongue... e placut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stau in casa pe xat, aduc o pr la mine...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma joc pe calculator

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu mai ies pe afara cu prieteni chiar daca ploua sau daca ninge sau daca nu ma jocu cu prieteni sau ma duc pe la ei sau vin ei pe la mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Plang

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Xdv

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faceti laba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poii... eu de axemplu ma uit la TV

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stau pe nety si ma uit la ce scriu altii si fac ce imi zice sa fac cand ma plictisesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu as face sa mi instalez gta iv sau nu trebuie ca al am si pe ps3 da logic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa dai la labahee hee sa faci ce va sa uiti de ziua asta eu unu nu m-am plictist niciodata la virsta de 13 anilaughingbig grin

| Carmen100 a răspuns:

Sall!big grin Poti sa:
-scrii poezii amuzante
-sa te uiti la un film
-sa te joci cu prietenii(sau sa te intalnesti cu ei)
-sa vorbesti la telefon cu ei
-sa faci farse la telefon
-sa te joci cu acuarelele ( gen sa te manjesti pe maini si apoi sa le pui pe o foaie)
-sa te joci pe telefon
-sa te joci cu sora/fratele (daca ai)
-sa sari coarda
-sa desenezi chestii amuzante pe o foaie
-sa iti faci poze amuzante
-sa iti faci cont pe conquiztador( e f tare)
-sa intri pe facebook(daca ai)
-sa iti faci unghiile
-sa iti faci parul(incerarca coafuri la nimereala, eu am gasit o gramada)
-sa faci parada modei cu hainele parintzilor
-sa iei tocurile mamei si sa te plimbi prin casa
-sa iei 2 suluri de hartie si sa te "imbraci" cu ea
-sa faci origami
-sa faci "retete" (gen o lingura de otet. doua linguri de scortisoara, patru linguri de faina etc.)
-sa te uiti la filmulete amuzante
-sa cauti haine sau pantofi pe net
-sa faci karaoke (chiar daca nu ai voce)
-sa dansezi
-sa cautzi poze amuzante
-sa raspunzi la intrebari pe TPU
-sa strivesti muste
-sa cauti povesti de groaza
-sa te uiti la poze(si pe net si in albumul foto)Mergi la un picnic impreuna cu amicii.
- Scrie-i o scrisoare unui bun prieten aflat la mare distanta de tine.Messengerul, emaiului si telefonul nu iti permite intotdeuna sa te deschizi si sa comunici asa cum ti-ai dori.
- Perfectioneaza-ti abilitatile de fotograf.
- Pregateste un pranz sau o cina pentru familia ta sau amicii tai.
- Scrie o poezie (sau mai multe).
- Deseneaza ori picteaza intr-un parc sau un alt loc pitoresc.
- Mergi intr-o tabara.
- Fa o vizita la tara, eventual la bunici.
- Incepe sa scrii un jurnal in care sa consemnezi ceea ce faci dar si gandurile ori sentimentele tale intime.
- Organizeaza impreuna cu prietenii o formatie de rock, folk, punk, gothic sau orice alt fel de muzica.
- Inventeaza un nou tip de sandwich.
- Plimba-te printr-un parc, o padure si gaseste 10 tipuri diferite de flori sau incepe sa iti faci un ierbar.
- Fa-ti un blog sau un website.In acest fel te vei obisnui sa scrii, vei invata lucruri noi despre internet si vei putea sa iti exprimi ganduirle si opiniile catre o multime de oameni.
- Citeste cartile pentru care nu ai avut timp pana acum, de care ai auzit sau pe care ti le-au recomandat cunoscutii. Eventual inscrie-te ori mergi la o biblioteca.
- Mergi, in compania amicilor, intr-o excursie cu cortul prin imprejurimile localitatii tale.
- Inventeaza un nou dans.
- Ajuta o persoana in varsta la gospodarie.
- Viziteaza o gradina zoologica.
- Invata o limba straina sau perfectioneaza-ti cunostiintele despre una pe care o stii deja.
- Citeste-i o poveste fratelui / surorii mai mici.
- Viziteaza o alta tara.Ah, banii, banii, banii!
- Apropo de bani... Daca esti destul de mare, ia-ti o slujba temporara. Desigur, cu acordul parintilor.
- Alatura-te unui grup ecologist si participa la actiuni de protejare a naturii.
- Invata un nou sport sau initiza pe cineva in tainele unui sport pe care deja il cunosti.
- Incepe sa practici yoga sau Tai Chi.
- Mergi la un concert.
- Ai o camera video? Creaza un film!
- Fa-ti un terrarium.
- Mergi regulat la strand, invata sa inoti sau fa cat mai multe ture de bazin pentru a-ti mari rezistenta fizica.
- Viziteaza un muzeu.
- Planteaza ceva nou in gradina.
- Pune-ti la punct arborele genealogic.
- Invata sa faci sa zboare un zmeu.
- Inventeaza un joc de carti.
- Foloseste o busola sau un GPS pentru a face o harta a imprejurimilor casei tale.
- Plimba-te cu bicicleta, rolele ori skateboard-ul.
- Petrece mai mult timp impreuna cu bunicii.
- Compune un cantec.
- Fa-ti niste tricouri personalizate.
- Mergi cu cainele la plimbare.
- Incearca sa rezisti macar o zi fara televizor si / sau calculator.
- Invata un nou joc de echipa.
- Uita-te la filmele tale favorite impreuna cu un prieten.
- Deseneaza sau picteaza potretul celui mai bun amic.
- Incepe sa colectionezi ceva.
- Invata sa descoperi stele si constelatiile de pe cerul senin al serilor de vara.
- Invata sa impletesti sau crosetezi.
- Invata ikebana.
- Aranjeaza-ti si redecoreaza-ti camera.
- Invata sa joci sah, bridge, table, etc.
- Ia-ti un animal de companie (cu acordul parintilor).
- Trimite-i un email unui amic cu care nu ai mai vorbit de mult.
- Treci in revista albumele cu pozele de familie pe care nu le-ai mai vazut de mult.
- Mergi la cinema impreuna cu prietenii.
- Comanda o pizza.
- Citeste in fiecare zi cateva pagini din DEX.In acest fel iti vei imbogati vocabularul.
- Organizeaza o petrecere in pijamale.
- Joaca badminton, frisbee, tenis de masa sau de camp.
- Mergi la pescuit.
- Creaza-ti un jurnal foto.
- Refa-ti pagina de pe site-ul tau social (Facebook, Myspace, Hi5, etc).
- Priveste apusul si / sau rasaritul de soare.
- Schimba-ti look-ul cu o noua tunsoare.
- Fa-ti un CD cu cantecele tale favorite.
Cam asta fac eu cand sunt plictisita. Have funwinking

| PytycMic a răspuns:

Sunt multe chesti de exemplu:sa ascult muzica,sa desenezi,sa dansezi,sa faci karaoke,sa pictezi,sa vorbesti cu prietenii, sa te duci la o prietena din bloc, sa joci ceva impreuna cu familia, sa citesti, sa te uit la clipulete haioase etc. Sper ca te-am ajutat!

| mihaela_6002 a răspuns:

Treci la un Conquiztadorsmug! O sa iti ia ceva timp.si nu te plictisesti asa repedehappy. cheama`ti prietenii.

| elizabeth100 a răspuns:

Ascult muzica, ma joc cu prieteniii etcc