| AlexUnder a întrebat:

Voi ce jocuri jucati cu prieteni, nu ma refer la jocuri pe PC si la jocuri "de strada", cele pe care le jucati cu prieteni pe afara. Ceva gen Ochi albastri, Flori fete si baieti..., Papuci doamnei etc.
(Grupul nostru de prieteni are intre 10 si 14 ani)

Răspuns Câştigător
| suităr a răspuns:

Destule...prinselea,tara,tara vrem ostasi! Toate panzele sus, fantanita regele si regina, prinselea pe animale...ratele si vanatorii,zanuta,v-ati ascunselea( cu inelus), magarusul, ouale sparte, rata, rata gasca! si altele

| AlexUnder explică (pentru suităr):

Daca poti sa imi si explici cum se joaca zanuta, ouale sparte si fantinita regele si regina este super.

| suităr a răspuns (pentru AlexUnder):

Desigur.
Ouale sparte
iti trebuie o minge, si amici.
Dati foarte repede si tare mingea de la unul la altul asezati in cerc.
Daca o scapi:
1 data: ai mancat un ou stricat!
2 ori: vomiti
3 ori vine ambulanta
4 ori operatie
5 ori coma
6 ori diaree cronica
7 ori ai iesit din jocc! castiga cel ce nu scapa mingea de 7 ori.

O sa iti trimit cate un joc pe zi!
Bye, ne vedem maine!

| AlexUnder explică (pentru suităr):

Mersi mult interesant jocul o sa il jucam astazi revin cu parerile prietenilor laughing

9 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

Adevăr și provocare, de v-ați-ascunselea, volei, bambilici, fazan (cu mingea)... Sunt multe, dar acum nu mi le amintesc pe toate.

| albastrualb77 a răspuns:

9 pietrtara tara e, urmarirea, ascunselea, tara tara vrem ostas, etc.

| suităr a răspuns:

Asa...fantanita este mai complicat.
Unul din amici se pune jos ghemuit.Restul incepe sa cante sarind in jurul lui.Melodia e cam asa: Fantanita, Ita Sta cu gargariiita, Palma de o va durea afara ea iesea. Dupa ce terminati de cantat, cel ce nimereste in spatele ''fantanitei'' trebuie sa ii traga o palma tare.Daa tipa AUUU...intra cel ce i-a dat palma. Daca nu, trebuie sa ii ude pe ceilalti.Bye!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La pc ma jucam metin, pe afara fotbal tenis, jocuri de baieti! Am depasit varsta asta...winking

| alas a răspuns:

Floare floare deschidete daca iti place

| Northwind a răspuns:

Statul si Privitul. laughing Astea's cele mai distractivewinking.