| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti ca in 2012 vine sfarsitul lumii?
eu nu cred... dar ma inspaimanta faptul ca se spune ca va veniworried

21 răspunsuri:
| anad a răspuns:

A venit vara si totul e atat de proaspat si de frumos! Priveste la gingasia, multitudinea si culorile florilor, la verdele incredibil al frunzelor, la tot ce e frumos in jurul tau si spune-ti ca nu se poate sa piara instantaneu aceste minuni! Nu va veni ca, dupa cum vezi, nu e nici un semn ca nu vor mai fi!

| cornel a răspuns:

Stai linistit.ca nu vinehee hee

| Liviu a răspuns:

Au spus multe astia'
Printre care in fiecare an auzim ca va fi cel mai "calduros an"
Toate sunt la fel'
Pana acu era sa ne inghita gaura neagra'
Cu noru ala de praf
Mie mi se pare de la dumnezeu chestiile astea'
Dumnezeu nu ne va lua viata din o singura kestie
Si anume
NE LASA SA NE KINUIM!
happy intelegeti? adica ar fi tot usor sa fim toti in rai nu?
xD parerea mealaughing
Si daca va veni asta ehappy traieste clipa :->

| UNfriendLY a răspuns:

In 2012 nu va veni sfarsitul lumii. dar dac iti place sa crezi in astfel de predictii, atunci, iti pot spune cate ceva caci am citit multe astfel de predictii. sa incep cu cea despre 2012, se zice ca datorita alinierii acelor planete, noi vom dezvolta capacitati inumane, cum ar fi sa folosim peste 20% din creier. asta inseamna f mult ( un om normal foloseste 11, Einstein folosea 13) deci iti dai seama cate de mare va fi dezvoltarea in orice domeniu,, apoi alta predictie data de Nostradamus spune ca pe 22 nov 2010 incepe al 3-lea razb mond si va fi langa noi aici (Crimeea), se vor folosi arme toxice/chimice care va face estul europei sa se duca spre vest sau in alte zone, a. i. sa se salveze. o alta predictie spune ca NOI (romanii) suntem poporul ales, un prezicator Indian vorbea despre statul ROMANIA dinaintea formarii acestuia. si spunea ca dupa 2012 vom fi singurul popor ramas in viata, iar Bucurestiul va fi noul "centru" spiritual.

| Romancutza a răspuns:

Este doar o nebunie.

| Sofffie a răspuns:

E na... ai tims sa crezi? Daca atunci va verni sfarsitul lumii cum se spune ca in 2070 vom ramane fara apa adica va fi putinalaughing Deci asta arata ca trece peste acea data 2010.

Stai linistita ca si tatalui meu i-a spus matus alui ca in 2000 va fi sfarsitul lumii si uite ca si el statea cu gandul ca asa o sa fie. Si ce, asa fost? nu.

Mai uita-te pe net ca sunt o gramada de date in care zice ca va fi sau a fost sf lumii.Ba 2070 ba 2050 ba 2000 ba 2064...multee, dar ai sa vezi ca nu o sa fie asa.

Doar Dumnezeu o sa stie cand se va intampla si cu siguranta nu va fi in chinuri... pur si simplu vom disparea cand mortalitatea va fi mai mare ca natalitatea.

| AndutzaAndu a răspuns:

E o porcărie, nimeni nu ştie când va veni sfârşitul lumii, chiar dacă fac ei 100 şi 1000 de presupuneri când va veni sfârşitul nostru.
Aşa că nu te mai speria, până atunci tu trăieşte-ţi viaţa.happy

| Fallen Angel a răspuns:

Sfarsitul? Da, dar nu al lumii. Am citit mai multe articole care m-au pus pe ganduri dar am gasit multe care explica ce va fi si cum va fi.
Multi ar zice ca se va termina totul dar eu nu cred dupa ce am citit cam 10 articole in genul acestuia: http://www.9am.ro/......2012.html, si toate avand in final acelasi continut. Acolo explica cam tot deci nu cred ca trebuie sa spun eu :D
Chiar cred in ce scrie acolo. Articolul a fost postat in urma cu 2 ani dar e inca valabil :D By3 By3!

| TheClassicGuitar a răspuns:

Pai cand vine data de 21 2012 si. strang sute de oua clocite de 2 ani si le arunc in toti...

| rebb a răspuns:

Daca mai vad intrebarea asta o data cred ca o sa ma dau cu capul de usa. Frate nu mai intrebati intruna acelasi lucru! Cautati si voi intrebarea si uitati-va la raspunsuri.

| someone_8322 a răspuns:

Ahh.scuteste-ma. Sunt lucruri mai rele in viata. straight face
Si nu, nu vine in 2012 sfarsitul lumii, oameni buni straight face

| Morenastyle a răspuns:

Offf... nu exista asa ceva. este doar o inventie pentru a avea o audienta.asa spuneau si mai demult ca in 2000 va veni sfarsitul lumii si nu a venit nici un sfarsit. nu va veni. stai linistit/a. cred ca decant e lumea, se tot spune ca va veni sfarsitul lumibig grinwinking

| PitiqaaaxD a răspuns:

Nu crede in toate prostiile...Nimeni nu stie cand va veni sfarsitul lumii, doar Dumnezeu.Stai linistita.si nu te gandi la asta! :*

| Louis_3400 a răspuns:

Asa au spus si americanii acu nu stiu cat timp si sau imbracat toti in rochii din astea albe, si dupa au ras lumea de ei... sfarsitul vine cand vrea Dumnezeu, nimeni dupa pamant nu poate sti cand e sfarsitul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E un prost cine spune/crede asta...ma rog... oricum, cand vine sfarsitul lumii tu nu o sa ma fiioh go on

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa-i

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sfarsitu lumii vine peste 1 an pes 2 peste3 nu se stie peste cateva mii de ani nimeni nu stie cand dar sigur nu va veni in 2012 poate vine chiar maine poate acum cand scriu eu acest articol nu va speriati cei care sunt buni si cred in dumnezeu nu se tem de sfarsitul lumiiilaughingbig grin

| Anutzu14 a răspuns:

Iti spun sigur ca in 2012 nu vine sfarsitu lumiiwinking
sfarsitul va veni, cred, odata cu topirea tuturor ghetarilor si cu asta va fi iar asa numita "epoca de gheata" si stai linistita acest lucru se va intampla peste sute de ani... singurul lucru de care trebuie sa iti fie frica la momentul de fata sunt masurile anticriza propuse de Baselaughing

| aschie a răspuns:

30 % cred. dar 70 % cred ca acum in noiembrie 2010 va incepe al treilea razboi mondial, iar cand toate tarile vor da cu bombe nucleare. vai de c.ru nostru laughing. si asta e un sfarsit.

| luigi78 a răspuns:

Crede in continuare si pentru tine chiar va veni cine crede se teme sa cerceteze

| liliuka a răspuns:

Nu stiu poate da poate nu