| ana19anamaria_5941 a întrebat:

Voi credeti in ce semnifica visele? vi s-a intamplat sa visati ceva si sa vi se intample ce se spune? sper ca ati inteles nu am o exprimare prea buna.

5 răspunsuri:
| LexaHD a răspuns:

Da. De foarte multe ori.
De exemplu : Am visat că voi lua premiul I ..am luat!
Am visat că voi avea tabletă. am!
Crede și se poate întâmpla. happy

| ana19anamaria_5941 explică (pentru LexaHD):

Nuuu! nu ati inteles. de exemplu se spune ca daca visezi monede sau monezi (nu stiu care este forma corecta) ti se va intampla ceva rau sau daca visezi bani de hartie e bine. si voiam sa stiu aca ati visat monede si chiar vi s-a intamplat ceva rau

| NeroDU a răspuns:

Da cred happy

| tranquila123 a răspuns:

Da mi s-a intamplat personal sa visez persoane noi si dupa sa le intalnesc, dar de obicei visele conform unor studii (am vazut si ceva pe discovery) sunt din traile tale, din sentimentele tale si sunt generate de creier in ultimile secunde ale somnului sa ai senzatia ca ai visat tot timpu dar nu e asa...semnificatia uneori se adevereste...dar cel mai bine daca visezi ceva urat mai bine nu bagi de seama, incerci sa eveti soarta ti-o faci singur nu visele, parera mea

| ana19anamaria_5941 explică (pentru tranquila123):

Nuuu! nu ati inteles. de exemplu se spune ca daca visezi monede sau monezi (nu stiu care este forma corecta) ti se va intampla ceva rau sau daca visezi bani de hartie e bine. si voiam sa stiu daca ati visat monede si chiar vi s-a intamplat ceva rau