| maf16 a întrebat:

Credeti in Spirite, fantome, strigoi? Rugamintea mea este sa argumentati raspunsul.

Multumesc

Răspuns Câştigător
| EstiApreciatDacaEstiDiferit a răspuns:

1. Nu cred in Mos Craciun
2. Crecd doar in spirite.
De ce? pentru ca se stie de mult ca o persoana cand moare cu griji, spiritul lui devine nelinistit, si acest spirit ramane la casa in care locuia inainte sa moara sau locul in care a murit.
De asemenea, parerea mea este ca pot exista si aceste personaje negative ca "strigoii" sau "spiritele demonice", dar nu stiu cum sa iti explic despre ele.

| maf16 explică (pentru EstiApreciatDacaEstiDiferit):

laughinglaughing nu vad ce are Mos Craciun cu spiritele si fantomele!

| EstiApreciatDacaEstiDiferit a răspuns (pentru maf16):

Stiu, dar multa lume cand le zic de spiritele astea ma intreaba:
"Deci tu crezi in Mos Craciun? laughing DOAMNE " si lucruri de genul

3 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Am auzit Muuuuuulte povesti, dar sincer nu prea cred in chestii de astea 1, pentru ca nu sunt o fire credula, adica cred dupa ce vad 2 pentru ca nu este bine sa crezi.Dar nu zic ca nu exista, ci ca nu cred! S-au facut multe documentare, si multe povesti ale oamenilor si asta demonstreaza ca exista, sunt si echipe care din treburile astea isi castiga painea.